Trener AZS Politechniki Warszawskiej Radosław Panas po wygranej z Lotosem Trefl Gdańsk: Drżałem o wynik

Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk w niedzielnym meczu przeciwko AZS Politechnice Warszawskiej (0:3) byli w stanie stawić czoła tylko na początku pierwszego seta. - Początek nam nie wyszedł, ale dobrze, że chłopcy zawsze w siebie wierzą i nie odpuścili - mówił po meczu trener AZS Radosław Panas.
- Bardzo zależało nam na wiktorii w tym spotkaniu, więc zagraliśmy bardzo zdeterminowani - podkreślał po meczu Panas. - Nie wiem jednak, co bardziej motywowało zawodników - czy zwycięstwo, punkty i miejsce w tabeli, czy pierwszy dzień świąt wolny od treningu, który sobie ostatecznie wywalczyli - dodał z uśmiechem.

Szkoleniowiec gospodarzy odniósł się także do początkowej fazy meczu, w której jego podopieczni przegrywali z gdańszczanami już 3:8. - Początek pierwszego seta nam nie wyszedł, ale dobrze, że chłopcy zawsze w siebie wierzą i nie odpuścili. Ta pamiętna końcówka z konfrontacji w Częstochowie pokazała, że trzeba grać do końca, do ostatniej piłki. Dwie kolejne odsłony były już pod naszą kontrolą, ale również w ich trakcie zdarzały się nam momenty przestoju, szczególnie w trzeciej partii - wytykał Panas. - Drżałem wtedy o wynik, oczami wyobraźni widziałem już scenariusz podobny do tego z Częstochowy, ale dobrze, że jednak w końcówce przechyliliśmy szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Zdobyliśmy tym samym ważne punkty, dzięki którym łapiemy już kontakt z zespołami z siódmego i ósmego miejsca i to jest dla nas najważniejsze - zakończył zadowolony szkoleniowiec.