Zmierzchu Tytanu nie było. Lotos Trefl Gdańsk odpadł z Pucharu Polski

Krótkotrwałą przygodę z obecną edycją Pucharu Polski zaliczyli siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk. W V rundzie rozgrywek ulegli oni 0:3 Tytanowi AZS Częstochowa.
Stawką meczu rozgrywanego w Ergo Arenie był awans do ćwierćfinału, gdzie czekał Jastrzębski Węgiel. Przez dwa pierwsze sety Lotos Trefl (w nieco rezerwowym zestawieniu) dzielnie walczył z Tytanem jednak w końcówkach tych partii, to przyjezdni zachowywali więcej zimnej krwi. Trzeci set był już jednak zupełnie zdominowany przez zespół z Częstochowy, który wygrał go do 13.

Porażka siatkarzy Lotosu Trefl oznacza, że był to ich pierwszy i ostatni mecz w obecnej edycji PP.

Lotos Trefl Gdańsk - Tytan AZS Częstochowa 0:3. Sety: 21:25, 22:25, 13:25. Lotos Trefl: Szczurek, Wilk, Wdowin, Hietanen, Ratajczak, M. Kaczmarek, Serafin (libero) oraz Wołosz, Świrydowicz, Oivanen, Sobański. Tytan: Drzyzga, Gierczyński, Wiśniewski, Janeczek, Murek, Sobala, Stańczak (libero) oraz Kamiński, Oczko, Kaczyński, Hebda.

Pozostałe wyniki V rundy PP: Pekpol Ostrołęka - Delecta Bydgoszcz 0:3, MKS MOS Interpromex Będzin - Fart Kielce 3:0. Mecz Indykpol AZS Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska we wtorek.

Pary ćwierćfinału PP: ZAKSA Kędzierzyn-Kożle - Delecta, Tytan - Jastrzębski Węgiel, Asseco Resovia - Indykpol/AZS Politechnika, MKS MOS - PGE Skra Bełchatów. Mecz odbędą się 4 i 7 stycznia.