Lotos Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów 1:3. Jest postęp

Choć siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk przegrali kolejne spotkania, w ich grze widać postęp. Jego efektem był wygrany set w meczu z faworyzowanymi rzeszowianami
Siatkarzom Lotosu Trefl wreszcie udało się zrealizować cel, który trener Dariusz Luks stawia im od kilku spotkań - wygrać seta. I po porażkach 0:3 z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle i Jastrzębskim Węglem gdańszczanie wreszcie dopięli swego. Ich łupem padła trzecia partia, w której Lotos Trefl zagrał wreszcie na miarę oczekiwań. W ataku szaleli Mikko Oivanen i wracający po kontuzji Matti Hietanen. Do dobrej gry w ataku gdańszczanie dołożyli również skuteczny blok. Szczególnie boleśnie przekonali się o tym atakujący Resovii Gyorgy Grozer i Adrian Gontariu. Już na pierwszej przerwie technicznej gdańszczanie prowadzili 8:4, by sukcesywnie powiększać swoją przewagę. Na drugą przerwę techniczną Lotos schodził prowadząc 16:9 i mimo prób rzeszowian, zdołał utrzymać przewagę do końca seta.

Wygrana partia wlała nieco optymizmu w gdańskich siatkarzy, którzy w poprzednich dwóch partiach byli blisko sprawienia niespodzianki, jednak w końcówkach musieli uznać wyższość faworyzowanych gości. Optymizm gdańszczan szybko jednak zgasł, bowiem w czwartym secie goście grali już koncertowo. Rzeszowianie przypilnowali fiński duet gospodarzy, czym kompletnie zniwelował grę Lotosu Trefl w ataku. Dodatkowo podopieczni trenera Luksa popełniali seriami fatalne błędy i szybko zaprzepaścili szansę na doprowadzenie do tie-breaka. Stratę z pierwszych fragmentów seta gdańszczanie próbowali odrobić w końcówce, ale pościg Lotosu zatrzymał skutecznie Grozer

Lotos Trefl - Asseco Resovia Rzeszów 1:3. Sety: 22:25, 23:25, 25:17, 17:25

Lotos Trefl: Łomacz, Wołosz, Świrydowicz, Oivanen, Hietanen, Augustyn, B. Kaczmarek (libero) oraz M. Kaczmarek, Wilk, Szczurek, Vdovin

Asseco Resovia: Tichacek, Bojić, grzyb, Gontariu, Mika, Nowakowski, Ignaczak (libero) oraz Perłowski, Grozer, Kosok, Lotman