PlusLiga. Pewne zwycięstwo Lotosu Trefl Gdańsk nad AZS Politechniką Warszawską

Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk pewnie wygrali w Ergo Arenie z zespołem AZS Politechniki Warszawskiej. Podopieczni Dariusza Luksa pokonali przyjezdnych 3:0. MVP meczu został wybrany Grzegorz Łomacz.
Gdańszczanie rozpoczęli z wysokiego "C". Grali agresywnie i ostro, kolejno prowadzili 4:2, 5:3, a na pierwszą przerwę techniczną aż 8:3. Po czasie utrzymali przewagę, na kolejną przerwę schodzili z sześciopunktowym prowadzeniem (16:10). Pierwsze skrzypce grał zwłaszcza Mikko Oivanen, ale seta gdańszczanie wygrali po zagraniu w siatkę Krzysztofa Wierzbowskiego.

Druga partia to znów dominacja Lotosu Trefla, który po kilku minutach prowadził 6:1. O czas poprosił wtedy trener warszawian Radosław Panas. Na niewiele się to jednak zdało, gdańszczanie głównie powiększali przewagę. Na drugą przerwę techniczną schodzili prowadząc 16:7 i odliczali już tylko minuty do ostatniej części meczu. Drugiego seta wygrali 25:12 po ataku ze środka Artura Augustyna.

W trzeciej partii obudzili się wreszcie goście, jej przebieg był bardzo zacięty. Wyszli nawet na prowadzenie, na przerwę techniczną schodzili z trzypunktowym zapasem (8:5), na kolejną także (16:13). Gdańszczanie obudzili się dopiero, gdy przyjezdni zdobyli dwudziesty punkt. Rozpoczęli wtedy szaleńczą, a przede wszystkim skuteczną pogoń za rywalem i z 17:20 wyciągnęli na 21:21. Końcówka seta była niezwykle zacięta, ale ostatecznie to Lotos po bloku Łomacza na Wojciechu Żalińskim odniósł pewne zwycięstwo 3:0.

Lotos Trefl Gdańsk - AZS Politechnika Warszawska 3:0. Sety: 25:18, 25:12, 27:25.

Lotos Trefl: Hietanen, Oivanen, Vdovin, Łomacz, Augustyn, Świrydowicz, Kaczmarek (libero) oraz Serafin, Wilk.

AZS: Steuerwald, Nowak, Kreek, Żaliński, Wierzbowski, Szymański, Wojtaszek (libero) oraz Gorzkiewicz, Krzywiecki, Gałązka, Mikołajczak, Zajder.