Lotos Trefl Gdańsk wreszcie ma pięć zwycięstw

Dopiero w drugim meczu o 9. miejsce z Indykpolem AZS Olsztyn siatkarzom Lotosu Trefl Gdańsk udało osiągnąć się magiczną barierę pięciu zwycięstw, dzięki czemu spełniony został jeden z wymogów regulaminu PlusLigi.
Liga w tym sezonie teoretycznie jest zamknięta (nikt nie spada), ale brak pięciu zwycięstw w sezonie spowodował by potrzebę dodatkowej weryfikacji klubu przez władze PlusLigi. W sezonie zasadniczym Lotos Trefl wygrał tylko cztery mecze, przegrał również pierwszy mecz o 9. miejsce w Olsztynie. Jednak w drugim spotkaniu podopieczni Dariusza Luksa nie dali rywalom większych szans i poza chwilą przestoju w drugim secie spokojnie wypunktowali zespół z Olsztyna. Pierwszoplanową postacią w zespole zwycięzców był Fin Mikko Oivanen, który w ataku był praktycznie nie do zatrzymania.

Po dwóch meczach w rywalizacji o 9. miejsce mamy więc remis 1:1. Kolejny, trzeci mecz rozegrany zostanie 21 marca w Olsztynie. Ostatniego miejsca na koniec sezonu uniknie zespół, który wygra trzy spotkania.

Lotos Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:1. Sety: 27:25, 17:25, 25:18, 25:19. Lotos Trefl: Łomacz, Oivanen, Hietanen, Augustyn, Świrydowicz, Wdowin, B. Kaczmarek (libero) oraz Wilk, Szczurek, Wołosz, M. Kaczmarek, Serafin.

Indykpol: Hernan, Gaca, Gunia, Ferens, Siezieniewski, Krzysiek, Mierzejewski (libero) oraz Mariański, Stelmach, Urbanowicz.

Stan rywalizacji: 1:1.