Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 0:3. Gdańszczanie znów bezradni z potentatem PlusLigi

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk kontynuują fatalną passę meczów z tuzami PlusLigi. Po czwartkowej porażce z Asseco Resovią 0:3 w niedzielę przegrali u siebie z PGE Skrą Bełchatów ponownie 0:3.
W pierwszym secie siatkarze Lotosu Trefla długo stawiali opór wicemistrzom Polski. Ba, wykorzystując indywidualne błędy Michała Bąkiewicza i Mariusza Wlazłego, którzy w ataku wyrzucili piłkę w aut, gdańszczanie prowadzili w połowie seta 13:11. Jednak po zepsutej zagrywce Wojciecha Kaźmierczaka i bloku na Michale Kamińskim bełchatowianie szybko doprowadzili do remisu 13:13. Po autowym ataku Kamińskiego i skutecznym zbiciu Bąkiewicza Skra wyszła na dwupunktowe prowadzenie, którego nie oddała już do końca partii, choć w końcówce gdańszczanie zerwali się do ataku, blokując Wytze Kooistrę i zdobywając kolejny punkt po ataku Mateusza Miki.

W drugiej partii podopieczni Dariusza Luksa ponownie toczyli wyrównaną walkę ze Skrą do stanu 13:13. Wówczas po dobrym ataku Wlazłego siatkarze z Gdańska popełnili błąd przekroczenia linii środkowej. W kolejnej akcji w ataku błysnął Karol Kłos i po bloku na Mice zrobiło się 17:14 dla bełchatowian. I ponownie wicemistrzowie Polski nie wypuścili z rąk bezpiecznej przewagi, wygrywając drugą partię 25:22 po skutecznym ataku Michała Winiarskiego w ostatniej akcji seta.

W trzecim secie siatkarze Skry od razu wyszli na prowadzenie po ataku ze środka Plińskiego i bloku na Kamińskim. Gdańszczan w tej partii stać było tylko na doprowadzenie do remisu 9:9 dzięki dobrym atakom Miki i Kamińskiego. W dalszych fazach seta mimo dobrej gry Miki to gracze z Bełchatowa kontrolowali stan meczu, nie dając się zbliżyć gdańszczanom na dystans mniejszy niż dwa punkty. W samej końcówce zrezygnowani gracze Trefla seryjnie popełniali proste błędy, pozwalając odskoczyć Skrze na pięć punktów (17:22), co oznaczało porażkę w trzecim secie i tym samym w całym spotkaniu.

Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 0:3

Sety: 22:25, 22:25, 20:25.

Lotos Trefl: Łomacz, Kamiński, Mika, Żaliński, Gawryszewski, Kaźmierczak, Rusek (libero) oraz Mikołajczak, Hietanen, Szczurek.

PGE Skra: Woicki, Wlazły, Winiarski, Bąkiewicz, Pliński, Kłos, Zatorski (libero) oraz Kooistra, Boninfante, Cupković.

Czy gdańskim siatkarzom uda się pokonać drużynę czołówki PlusLigi? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »