Lotos Trefl Gdańsk - miło i przyjemnie, ale bez szału [OKIEM KIBICA]

- Wizytę na meczu siatkarzy z Gdańska ciężko jest ocenić. Obsługa kibica podczas spotkań gdańskiego klubu jest niezwykle poprawna. Czułem się dobrze, zapachniało Europą, Lotos Trefl nie musi się wstydzić. Jednak... - dowiedz się jak ostatecznie Kacper Suchecki z trojmiasto.sport.pl ocenił obsługę kibica na meczu Lotosu Trefla Gdańsk.
Ostatnia wizyta na PGE Arenie (Sprawdź jak oceniam obsługę kibica na meczu Lechii) i mocny zawód, jaki mnie tam spotkał, wpłynął na moje podejście do kolejnych sportowych aren w Trójmieście. Nie podchodzę już do obiektów z nadzieją, bardziej odbieram je takimi, jakie są. W trzeciej części cyklu "Okiem kibica" odwiedzam ponownie Ergo Arenę, tym razem jednak nie na meczu Atomu Trefla (przeczytaj jak oceniam spotkania mistrzyń Orlen Ligi ), a siatkarzy Lotosu Trefla Gdańsk.

Siatkówka męska od kobiecej jest dużo bardziej popularna. Szał na siatkarskie "ciacha", jaki zapanował w naszym kraju, mocno wpływa na frekwencję w sportowych halach, choć trzeba otwarcie przyznać, że poziom naszych klubów jest na bardzo wysoki. Do czołówki dołączyć chcą sportowcy z Gdańska, na wyższy "level" wskoczyli już zarządzający Lotosem Trefl.

Skąd taka pochwała? Duży plus gdańszczanom należy się za zakrojoną na szeroką skalę promocję drużyny oraz meczów. Hasło "Kadrowicze w Gdańsku" ma przyciągnąć do Ergo Areny dodatkowych kibiców. Słyszałem dużo zarzutów, że cała akcja jest tylko wyrzucaniem pieniędzy w błoto, jednak ja te działania doceniam i wierzę, że taka promocja przyniesie skutki w postaci lepszej frekwencji. Na pochwałę zasługuje ciekawa grafika i ilość różnego rodzaju materiałów promocyjnych "na mieście", choć zastanawia obecność w jednej z galerii handlowej kartonowej postaci zawodnika grającego w Lotosie Trefl w 2012 roku.W hali jest... ciekawie

Do Ergo Areny tym razem dojechałem komunikacją miejską. Z Gdańska Głównego w okolice hali dotarłem Szybką Koleją Miejską. Najbliżej jest wysiąść na przystanku Gdańsk Żabianka, potem trzeba do hali dojść pieszo. Mnie spacer zajął kilka minut i powiem szczerze, że nie narzekam. Czasami aktywność fizyczna jest wskazana. Przed meczem nie kupowałem biletu, wejściówkę postanowiłem zdobyć w kasach. Transakcja zajęła chwilę, a za miejsce w sektorze 115 zapłaciłem 17 zł (normalny bilet osiem złotych drożej). Znów na swoje miejsce dotarłem bez problemu, na trybunach zasiadłem wygodnie i widok na parkiet miałem idealny. Niestety już na początku czegoś mi zabrakło. Podobnie jak na PGE Arenie podczas meczu Lechii Gdańsk, nie uświadczyłem porządnego informatora meczowego, kibicom nie zaproponowano także popularnych ostatnio "klaskaczy". Wielka tragedia to nie jest i może narzekam, ale przez np. pięć setów ciągłe klaskanie męczy i podobnie było na meczu, na którym byłem, że im bliżej końca, tym brawa coraz cichsze. Powiem tylko, że szkoda.W odróżnieniu od spotkań Atomu Trefla prowadzącym oprawę artystyczną nie jest firma Kułaga i Magiera. Zabawę na trybunach organizował prowadzący, którego kojarzyć można z miejskich imprez, m.in. ze Święta Miasta z 2012 roku. Oprawa mi się podobała, było ciekawie, głośno (choć czasami za bardzo). Ciekawy był konkurs w przerwie po drugim secie, gdy uczestnicy musieli przebić piłkę na drugą stronę siatki, trafiając w maskotkę - Treflika. W nagrodę otrzymywali drobne upominki. Treflikowi w zachęcaniu kibiców do zabawy pomagała też jego siostra... Treflinka. Wciąż uważam ten duet za najlepszy maskotkowy zespół w kraju. Dodatkową atrakcją w hali są występy cheerleaderek z grupy Flex Sopot. Lotos Trefl zorganizował również konkurs, który dotyczył jednak tylko osób z karnetami, które drogą SMS-ową odpowiadały na pytanie. Nagrodą było 1000 zł na zakupy w jednej z galerii handlowych w mieście w towarzystwie wybranego przez siebie siatkarza - atrakcyjna nagroda.

Na Lotos Trefl z pewnością przychodzić mogą całe rodziny. W momencie gdy rodzice chcą obejrzeć mecz siatkarski, dzieci pod opieką profesjonalnych animatorów bawią się w Treflowym przedszkolu.Zakupów szał

Oprócz podziwiania atrakcji w przerwie meczu, jak tradycja nakazuje, wybrałem się na przechadzkę po hali, aby coś zjeść, nabyć jakąś pamiątkę. Podobnie jak w wypadku Atomu Trefla, w hali poczułem się niedoceniony. Brak otwartych kiosków gastronomicznych to realne wykorzystanie swoich zasobów w odniesieniu do danej frekwencji, jednak wygląda to smutno. Zjadłem batona z automatu, kawy napiłem się w pubie zlokalizowanym na dolnym poziomie, gdzie obsłużony zostałem bardzo dobrze, a za napój zapłaciłem 7 zł.

W hali znajdował się również sklep kibica Lotosu Trefla. Liczba produktów i gadżetów oraz ich jakość robi wrażenie. Szalik kosztował 35 zł, kubek 25, a smyczka z logo klubu 9.90 zł. Zdecydowanie zabrakło mi jednak repliki meczowej. Dostępne były T-shirt, koszulki polo i inne, jednak "meczówki" to według mnie najatrakcyjniejszy gadżet.Czegoś zabrakło, ale z pewnością wrócę

Wizytę na meczu siatkarzy z Gdańska ciężko jest ocenić. Obsługa kibica podczas spotkań gdańskiego klubu jest niezwykle poprawna. Czułem się dobrze, zapachniało Europą, Lotos Trefl nie musi się wstydzić. Jednak poprawność często przeradzała się w miałkość, a z hali wyszedłem z lekkim niedosytem. Wszystkim jednak śmiało mogę polecić wizytę w Ergo Arenie na meczach Lotosu Trefla. Spotkanie przyniosło sporo emocji, kibice dopingowali bardzo żywiołowo, wrażenie robi zaangażowanie fanów we wspieranie swoich zawodników.

Po meczu postanowiłem wypróbować jeszcze inny sposób powrotu do domu - taxi. Przy wyjściu z obiektu taryf na postoju było sporo, a znane gdańskie korporacje zapewniały, że cena nie różniła się w żaden sposób od normy z niemeczowych dni.

Opisz swoje wrażenia z trójmiejskich aren sportowych. Czekamy na Twoje oceny na naszym Twitterze!@3miasto_sportpl !

Podyskutuj również z autorem tekstu na Twitterze!@ka_suchecki !

Jakie są Twoje wrażenia z meczów Lotosu? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


PlusLiga 2019/20

lp. Drużyna Pkt Sety Zw. Por.
1 VERVA Warszawa 59 65:21 21 2
2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 58 64:22 19 4
3 Jastrzębski Węgiel 48 53:31 17 6
4 PGE Skra Bełchatów 48 55:30 16 7
5 Trefl Gdańsk 35 46:41 11 11
6 GKS Katowice 32 47:53 10 13
7 Cerrad Czarni Radom 31 41:42 10 11
8 MKS Ślepsk Suwałki 28 38:49 10 12
9 Indykpol AZS Olsztyn 26 39:45 9 12
10 Aluron Virtu CMC Zawiercie 26 34:48 9 13
11 MKS Będzin 24 36:50 9 13
12 Cuprum Lubin 23 33:53 8 15
13 Asseco Resovia 21 32:57 6 17
14 BKS Visła Bydgoszcz 12 26:67 2 21

  • Półfinały
  • Ćwierćfinały