Siatkarze Lotosu Trefl bez szans w starciu z mistrzem Polski [RELACJA + ZDJĘCIA]

Po dobrym początku roku i trzech kolejnych zwycięstwach, teraz siatkarze Lotosu Trefl zaliczyli trzecią porażkę z rzędu. Tym razem we własnej hali z Asseco Resovią 0:3.
W pierwszym secie oba zespoły bardzo długo grały punkt za punkt, chociaż "optyczna" przewaga była po stronie Resovii. To zespół gości lepiej prezentował się w ataku, wyczuwało się również, że mający w perspektywie ważny środowy mecz Ligi Mistrzów z Jastrzębskim Węglem podopieczni Andrzeja Kowala, grają na 70-80 procent mocy i w każdej chwili mogą podkręcić tempo. Aż do stanu 20:20 nie musieli tego robić, wówczas z pomocą przyszedł im środkowy Lotosu Trefl Bartosz Gawryszewski, który popsuł dwa kolejne ataki. Resovia nie wypuściła szansy z ręki i spokojnie dowiozła minimalną przewagę do końca seta.

W drugiej partii na bezpieczną odległość goście odskoczyli znacznie wcześniej. Kiedy po ataku Jochena Schoepsa objęli prowadzenie 13:9 natychmiast włączyli opcję "spokojne pilnowanie przewagi" i bez najmniejszych problemów dowieźli ją do końca. Gospodarze mieli kłopoty w przyjęciu, nie sprawiali też rywalowi kłopotu swoją zagrywką. Mistrzowie Polski momentami prezentowali bardzo efektowną grę, zwłaszcza kiedy rozgrywający Fabian Drzyzga rozdzielał piłki do fruwających poza zasięgiem gdańszczan Piotra Nowakowskiego i Grzegorza Kosoka. Set do 19 i bardzo pewne prowadzenie Resovii 2:0.

Początek trzeciego seta wskazywał na łatwą wygraną gości. Po dwóch blokach na Jakubie Jaroszu prowadzili oni 3:0, a potem kontrolowali przewagę (9:5, 16:12). Wówczas jednak gdańszczanie zerwali się do walki i mozolnie zaczęli odrabiać straty. Dzięki kilku niesamowitym akcjom (m.in. punkt broniąc potężny atak rywala zdobył libero Paweł Rusek) udało im się doprowadzić do gry na przewagi, która była pojedynkiem dwóch atakujących - Jarosza oraz Schoepsa. Oni wyszli w nim na remis, ale decydujące słowo należało do Olega Achrema, który przy stanie 27:26 zaliczył niezwykle szczęśliwego asa - piłka najpierw otarła się o siatkę, a potem wylądowała na linii. Zasłużone zwycięstwo Resovii stało się więc faktem.

Lotos Trefl Gdańsk - Asseco Resovia 0:3

Sety: 22:25, 19:25, 26:28

Lotos Trefl: Łomacz, Żaliński, Gawryszewski, Jarosz, Zajder, Wierzbowski, Rusek (libero) oraz Stolc, Mikołajczak, Ratajczak, Milczarek.

Resovia: Drzyzga, Nowakowski, Achrem, Veres, Kosok, Konarski, Ignaczak (libero) oraz Schoeps, Perłowski.

Czy Lotos Trefl wejdzie do "8" po sezonie zasadniczym? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »