Mateusz Mika wraca do Lotosu Trefla

Atakuje Mateusz Mika

Atakuje Mateusz Mika (Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta)

23-letni przyjmujący Mateusz Mika wraca po przygodzie we Francji do Polski. Według naszych informacji na pewno zagra w Lotosie Treflu Gdańsk, w którym grał przez rok na wypożyczeniu z Asseco Resovii.
Obserwuj autora na Twitterze - @ka_suchecki

Lotos Trefl chce zdecydowanie poprawić swoją pozycję względem poprzedniego sezonu (miejsce 10.). Wpierw zatrudniono wybitnego szkoleniowca Andreę Anastasiego, teraz dobrani zostaną zawodnicy, którzy mają poprawić sytuację gdańskiej siatkówki.

Według informacji trojmiasto.sport.pl do Lotosu Trefla wróci Mateusz Mika. 23-letni przyjmujący w poprzednim sezonie występował we francuskim Montpellier Volley, jednak klub nie przedłużył umowy z Polakiem. Mika występował wcześniej w Gdańsku, gdzie był wypożyczony z Asseco Resovii. W Rzeszowie grał od 2009 roku.

- Nie mogę powiedzieć, że Mateusz jest już naszym zawodnikiem, ale potwierdzam, że klub prowadzi z nim zaawansowane rozmowy i jesteśmy blisko porozumienia. Z uwagą obserwujemy jego występy w Lidze Światowej i widzimy wielki postęp, jaki poczynił ten gracz - wyjaśnia Michał Rudnicki, specjalista ds. mediów w Lotosie Treflu. 

23-latek od 2010 roku jest powoływany do reprezentacji Polski. Znalazł się również w kadrze biało-czerwonych powołanej na sezon 2014. Przypomnijmy, że Polska kadra w tym roku grała już w eliminacjach do mistrzostw Europy 2015, teraz rozgrywa mecze w Lidze Światowej, a już we wrześniu zagra w mistrzostwach świata rozgrywanych u nas w kraju.

Zobacz także
  • Półkolonie z Gedanią Aktywne lato, czyli półkolonie z Gedanią 1922. Trwają zapisy
  • 24.09.2013. Mistrzostwa Europy w Siatkówce, Gdańsk. Mecz Polska - Bułgaria Siatkarskie MŚ. Chodźmy zobaczyć trofeum
  • Adam Duda Adam Duda wraca do Lechii