Mateusz Mika już błyszczy w Lotosie Treflu. Gdańszczanie wygrali Memoriał Arkadiusza Gołasia

Mateusz Mika rozegrał swoje pierwsze spotkania w barwach Lotosu Trefl Gdańsk. Siatkarski mistrz świata pomógł gdańskiej drużynie w wygraniu X Memoriału Arkadiusza Gołasia i został wybrany na najlepszego zawodnika całego turnieju.
Mika mistrzowskie honory odebrał już przed rozpoczęciem turnieju rozegranego w Murowanej Goślinie. Przed złotym medalistą na kolana padł burmistrz tej miejscowości, gratulacje złożył mu również legenda brazylijskiej siatkówki - Giba.

Mika w pierwszym meczu Lotosu Trefl z AZS Częstochowa wystąpił tylko w pierwszym secie. Jednak mimo krótkiego pobytu na boisku spisał się bardzo dobrze - kończąc trzy z sześciu ataków, dokładając do tego punktowy blok i asa serwisowego. W drugim secie gdańskiego mistrza świata zastąpił Marcin Wika. Mecz z AZS gdańszczanie wygrali 3:2 i awansowali do niedzielnego finału, w którym zmierzyli się z Cuprum Lublin.

W spotkaniu finałowym gdańszczanie wygrali 3:1, a pierwsze skrzypce w Lotosie Trefl ponownie grał Mika, który w całym spotkaniu zdobył 17 punktów.

Mika, po zakończeniu turnieju został wybrany MVP całych zawodów. Oprócz Miki nagrody indywidualne zdobyli Marco Falaschi (najlepszy rozgrywający), Bartosz Gawryszewski (najlepszy środkowy) oraz Wojciech Grzyb (najlepszy zagrywający).

- Zwycięstwo w turnieju, w którym mogliśmy rywalizować z wieloma dobrymi zawodnikami, tydzień przed startem ligi, bardzo mnie cieszy. Po tych dwóch dniach jestem zadowolony z postawy mojego zespołu. Udało nam się wygrać, a przy tym mogłem dać szansę większej liczbie graczy. Mam w drużynie wiele ciekawych opcji. Wiem też, że możemy grać jeszcze lepiej, bo Mateusz dołączył do nas dopiero w sobotę, a Sebastian Schwarz będzie z nami od wtorku. Jestem szczęśliwy i nie mogę doczekać się kolejnego meczu - powiedział po zakończeniu memoriału trener Andrea Anastasi.