Sport.pl

Drużyna Anastasiego wkracza do gry [WYGRAJ ZAPROSZENIA]

Dokładnie po pół roku od ostatniego spotkania siatkarze Lotosu Trefla ponownie wybiegną na ligowy parkiet. Przebudowany zespół żółto-czarnych pod wodzą Andrei Anastasiego i z mistrzem świata, Mateuszem Miką w składzie już w niedzielę zagra w Ergo Arenie z Indykpolem AZS Olsztyn.
Dla gdańskich kibiców mecz z Indykpolem będzie pierwszą okazją, by zobaczyć zespół Lotosu Trefla pod wodzą Andrei Anastasiego w oficjalnym spotkaniu we własnej hali. W minioną niedzielę gdańscy siatkarze wygrali prestiżowy Memoriał Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie, w pokonanym polu zostawiając AZS Częstochowa, Cuprum Lubin i Transfer Bydgoszcz. Żółto-czarni otrzymali też nagrody indywidualne. Mateusz Mika, który do drużyny dołączył tuż przed pierwszym spotkaniem turnieju, został MVP memoriału, Bartosz Gawryszewski otrzymał tytuł najlepszego środkowego, Wojciech Grzyb został najlepszym zagrywającym, zaś wśród rozgrywających wyróżniono Marco Falaschiego.

W rozpoczynającym się sezonie oczy siatkarskiej Polski zwrócone będą na Gdańsk. Szkoleniowcem zespołu jest przecież Andrea Anastasi, trener, który doprowadził naszą reprezentację m.in. do triumfu w Lidze Światowej, srebra Pucharu Świata i brązu mistrzostw Europy. W składzie żółto-czarnych, prócz rewelacji sezonu reprezentacyjnego, Mateusza Miki, znaleźli się też m.in. tacy gracze jak Sebastian Schwarz, brązowy medalista mundialu, wicemistrzowie świata z 2006 roku - Piotr Gacek i Wojciech Grzyb, Amerykanin Murphy Troy, Włoch Marco Falaschi czy rozpoczynający trzeci sezon w gdańskiej drużynie kapitan Bartosz Gawryszewski.

Już w niedzielę naprzeciw żółto-czarnych stanie piąty zespół poprzednich rozgrywek, Indykpol AZS Olsztyn. W letniej przerwie prowadzoną przez Krzysztofa Stelmacha drużynę wzmocnili m.in. Słowacy Juraj Zatko i Frantisek Ogurcak, Brazylijczyk Levi Cabral oraz Maciej Zajder, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Lotosu Trefla.

Prócz sportowych emocji w trakcie meczów gdańskich siatkarzy na kibiców czekają atrakcje dla całych rodzin, kącik zabaw dla dzieci, strefa Enjoy the Game dla młodzieży, a także liczne konkursy, w których do wygrania będą m.in. kursy języka włoskiego w szkole Profi Lingua, wejściówki na Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego czy bańki oleju silnikowego Lotos.

Początek meczu Lotosu Trefla Gdańsk z Indykpolem AZS-em Olsztyn w niedzielę, 5 października, o godz. 15.30 w Ergo Arenie. Ceny ulgowych wejściówek zaczynają się od 10 złotych, zaś najtańsze normalne bilety dostępne są już za 15 złotych.

WYGRAJ ZAPROSZENIA

Z kolei w czwartek, 2 października, o godz. 19 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się prezentacja drużyny Lotosu Trefla i oficjalne powitanie mistrza świata. Na ceremonię zaprasza Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska. Ilość miejsc podczas wydarzenia jest ograniczona i aby dostać się na teren imprezy należy posiadać specjalne zaproszenie.

Takie zdobyć można w konkursach trojmiasto.sport.pl, które organizowane są na oficjalnym profilu facebook.com/TrojmiastoSportWięcej o:

PlusLiga 2019/20

lp. Drużyna Pkt Sety Zw. Por.
1 PROJEKT Warszawa 14 15:4 5 0
2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 12 12:2 4 0
3 PGE Skra Bełchatów 12 14:7 4 1
4 Aluron Virtu CMC Zawiercie 12 15:11 4 2
5 Jastrzębski Węgiel 12 12:9 4 3
6 Indykpol AZS Olsztyn 10 13:8 4 1
7 Cerrad Czarni Radom 9 12:9 3 2
8 Trefl Gdańsk 8 10:6 3 1
9 Asseco Resovia 7 10:13 2 4
10 GKS Katowice 6 11:14 1 4
11 Cuprum Lubin 5 10:16 2 4
12 MKS Ślepsk Suwałki 3 5:10 1 3
13 BKS Visła Bydgoszcz 1 3:18 0 6
14 MKS Będzin 0 3:18 0 6

  • Półfinały
  • Ćwierćfinały