Lotos Trefl idzie jak burza. Piąte zwycięstwo z rzędu! [RELACJA+ZDJĘCIA]

Jak na razie nie ma mocnych w tym sezonie na Lotos Trefl. Gdańszczanie wygrali piąty mecz z rzędu, tym razem pokonując w Bydgoszczy miejscowy Transfer 3:1. Do wygranej zespół Andrea Anastasiego poprowadził Damian Schulz, MVP spotkania.
Obserwuj autora na Twitterze - @PiWisniewski

Nim gdańszczanie na dobre obudzili się z letargu po całkowicie przespanym początku pierwszego seta, było już 8:2 dla Transferu. I choć sprawy w swoje ręce starał się wziąć Mateusz Mika, to przewaga gospodarzy była za duża do zniwelowania. Pałac wygrał pierwszą partię do 22.

Na drugiego seta drużyna Andrei Anastasiego wyszła bardziej skoncentrowana i nie dała rozwinąć skrzydeł Pałacowi. Co więcej, to Lotos Trefl przez chwilę lepiej poczynał sobie na boisku, do czasu aż siatkarze z Gdańska zaczęli mylić się w ataku. Popełniali też proste błędy w rozegraniu, dlatego bydgoszczanie z łatwością zdobywali kolejne punkty, powiększając prowadzenie. Wówczas nastąpił fantastyczny finisz gdańskiej drużyny, która doprowadziła do stanu 24:24. W nerwowej końcówce więcej sprytu pokazali zawodnicy Lotosu.

Równie wyrównany był trzeci set. Na drugą przerwę techniczną gdańszczanie schodzili przy prowadzeniu 16:13. A to zasługa świetnej serii Schulza. Atakujący Lotosu zdobył trzy punkty z rzędu, w tym dwa bezpośrednio z zagrywki. To był ten szczegół, dzięki któremu Lotos uzyskiwał przewagę. Gdy dodamy do tego lepszą skuteczność gdańskiej drużyny w ataku, mamy ogląd tego, co działo się w drugim i trzecim secie.

Blok rywali był z kolei tym elementem, który trzymał Transfer w grze. Niekorzystną dla siebie statystykę gdańszczanie poprawili w czwartym secie. Najpierw Schulz zablokował byłego siatkarza Lotosu Jakuba Jarosza, potem na podwójnym bloku został zatrzymany kolejny atak gospodarzy i w końcu pojedynczym blokiem popisał się Artur Ratajczak. Przy tak wyrównanym meczu szansę na wyrwanie się ze schematu stanowiły udane zagrania czy błysk geniuszu pojedynczego zawodnika. Tak było w przypadku Lotosu i Miki. Gwiazda niedawnego meczu finałowego mistrzostw świata Polska - Brazylia w kluczowym momencie czwartego seta zrobiła różnicę. Następnie był jeszcze kolejny blok Schulza i gdańszczanie uciekli na cztery punkty (22:18). Całość zwieńczył świetnie dziś grający Schulz (MVP spotkania), a Lotos mógł świętować piąte zwycięstwo w tym sezonie.

Transfer Bydgoszcz - Lotos Trefl Gdańsk 1:3

Sety: 25:22, 30:32, 23:25, 21:25

Transfer: Woicki 3, Waliński 8, Duff 6, Jarosz 16, Cupković 19, Gunia 6, Nally (libero) oraz Nowakowski, Marshall 2, Jurkiewicz 3, Wolański, Bonisławski

Lotos Trefl: Falaschi 2, Schwarz 12, Gawryszewski 1, Troy 4, Mika 23, Grzyb 9, Gacek (libero) oraz Czunkiewicz, Schulz 19, Ratajczak 7

Tutaj nas znajdziesz: Facebook | Twitter