Lotos Trefl Gdańsk znów wygrywa. Tym razem poległ BBTS Bielsko-Biała

Siatkarze Lotosu Trefl odnieśli ósme zwycięstwo z rzędu w PlusLidze. Gdańszczanie wygrali w Bielsku-Białej z BBTS 3:1 i pozostają niepokonanym zespołem w obecnym sezonie.
Podopieczni Andrei Anastasiego dobrze zaczęli mecz w Bielsku i już od samego początku wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. W połowie seta ich gra się jednak zacięła, głównie za sprawą fatalnego Murphy'ego Troya, który raz po raz mylił się w ataku. Z czteropunktowej przewagi Lotosu Trefl szybko zrobiła się dwupunktowa strata i mimo iż gdańszczanie uporali się z kryzysem i uporządkowali swoją grę, to jednak nie potrafili odzyskać prowadzenia i niespodziewanie ulegli gospodarzom 20:25.

W kolejnych partiach dominacja zespołu z Gdańska nie podlegała już jednak dyskusji, bo niemal w każdym siatkarskim elemencie podopieczni Anastasiego górowali nad bielszczanami i prezentowali bardzo regularną, choć mało efektowną siatkówkę. Chwila przestoju zdarzyła im się dopiero w końcówce czwartego seta nieco rozluźnieni gdańszczanie pozwolili siatkarzom BBTS na zbliżenie się do nich na dwa punkty.

W Lotosie Trefl kapitalnie funkcjonował blok (w całym spotkaniu gdańszczanie zdobyli blokiem aż 21 punktów), szczególnie w wykonaniu Wojciecha Grzyba, a w ataku błyszczał Mateusz Mika, zaś dobrze uzupełniał go Sebastian Schwarz oraz Damian Schulz, który zastąpił nieskutecznego Troya.

BBTS Bielsko-Biała - Lotos Trefl Gdańsk 1:3. Sety: 25:20, 19:25, 14:25, 22:25

BBTS: Neroj, Ferens, Polański, Gonzalez, Kwasowski, Sobala, Dębiec (libero) oraz Bućko, Kapelus, Buniak

Lotos Trefl: Grzyb, Falaschi, Schwarz, Gawryszewki, Troy, Mika, Gacek (libero) oraz Stępień, Czunkiewicz, Schulz