Lotos Trefl opanował sytuację i pokonał Transfer Bydgoszcz [RELACJA+ZDJĘCIA]

Siatkarze Andrei Anastasiego dwukrotnie przegrywali w meczu z Transferem Bydgoszcz. Po przegranych setach doprowadzali do remisu, a w tie-breaku zwyciężyli z niepokonanymi od pięciu kolejek bydgoszczanami 15:10. Dzięki wygranej Lotos Trefl Gdańsk umocnił się na trzeciej pozycji w PlusLidze.
Mecz Lotosu Trefla z Transferem oglądało w Ergo Arenie 5253 kibiców. Jest to druga frekwencja w historii i najlepszy rezultat od 2011 roku, kiedy na meczu ze Skrą Bełchatów na meczu zasiadło ponad 7 tys. widzów.

Ostatni mecz gdańszczanie rozegrali dwa tygodnie temu i kibice mieli prawo czuć obawę przed pojedynkiem z rozpędzonym Transferem, który wygrał pięć ostatnich spotkań. Jak przystało na hit kolejki w PlusLidze - mecz 3. z 4. drużyną w tabeli nie rozczarował.

Obawy fanów zespołu Andrei Anastasiego potwierdziły się w pierwszym secie, w którym z bardzo dobrej strony pokazał się były zawodnik Lotosu, Jakub Jarosz. Jarosz w całym spotkaniu zdobył 20 punktów, lecz to nie jemu przypadł w udziale tytuł MVP meczu. Najwartościowszym zawodnikiem spotkania został bowiem Murphy Troy, którego skuteczny atak zakończył pojedynek. Jednak zanim ta akcja miała miejsce, Lotos musiał dwukrotnie odrabiać straty. W drugim - bardzo nerwowym secie - gospodarze wygrali na przewagi.

Trzeci set od początku układał się po myśli Pałacu, który przewagi uzyskanej na początku partii nie oddał do końca. To był w ogóle fragment bardzo dobrej gry rozpędzonych bydgoszczan. Siatkarze z Gdańska nie pierwszy już raz w sezonie wyszli z opresji obronną ręką. Wygrali czwartego seta do 23, a w tie breaku dali popis gry. Gracze Pałacu mylili się na zagrywce, ataki kończyli na bloku gdańszczan, i mimo ambitnej postawy w obronie byli o te kilka piłek gorsi od Lotosu, który wygrał 15 mecz w sezonie.

Lotos Trefl Gdańsk - Transfer Bydgoszcz 3:2

Sety: 20:25, 26:24, 16:25, 25:23, 15:10

Lotos Trefl: Falaschi, Mika, Grzyb, Troy, Schwarz, Gawryszewski, Gacek (libero) oraz Stępień, Wierzbowski, Ratajczak, Schulz, Stolc

Transfer: Woicki, Nally, Gunia, Jarosz, Czupković, Duff, Waliński (libero) oraz Marshall, Jurkiewicz, Wolański, Murek