Sport.pl

Piotr Gacek: Nie chcemy zamykać ust krytykom. Ich zarzuty były zrozumiałe

Po dwóch przegranych w lidze Lotos Trefl odkuł się w Pucharze Polski i dzięki wygranej z Transferem Bydgoszcz awansował do Final Four Pucharu Polski. - Broń Boże, nie chcemy zamykać ust krytykom. Kibice mają prawo do swojej oceny. W dwóch gładko przegranych meczach nie prezentowaliśmy się zbyt dobrze, więc takie zarzuty są zrozumiałe - powiedział po meczu Piotr Gacek, libero gdańskiej drużyny.
Do ćwierćfinałowego spotkania z Transferem gdańszczanie przystąpili po dwóch z rzędu porażkach w lidze - 0:3 z AZS Częstochowa i 2:3 z BBTS Bielsko-Biała. I mimo przegranego pierwszego seta w kolejnych to drużyna Andrei Anastasiego była górą. W drugim i czwartym secie gdańszczanie pozwolili rywalom na zdobycie zaledwie 13 punktów. Dzięki wygranej Lotos Trefl po raz pierwszy w historii klubu awansował do Final Four.

- Co prawda grałem już kilka razy w finale Pucharu Polski, ale teraz jest nowe rozdanie i nie myślę o tym w jednostkowych kategoriach. Wszyscy tworzymy nową historię Lotosu Trefla. Bardzo cenię sobie walkę o Puchar Polski, ten finał traktuję, jakby był to mój pierwszy - mówił Gacek.

- Wierzę, że swoim doświadczeniem pomogę kolegom. Zresztą, nie jestem w tym odosobniony, bo w zespole mamy też kilku innych doświadczonych zawodników. Cieszy to, że z Transferem graliśmy swoją siatkówkę. Wróciliśmy do dyspozycji sprzed kilku tygodni. Pierwszy set był nerwowy, ale to konsekwencja tego, że bardzo chcieliśmy pokazać, że jesteśmy gotowi. Gdy uspokoiliśmy głowy i zaczęliśmy się trzymać taktyki, to pokazaliśmy, że jesteśmy lepszym zespołem - podkreślił libero Lotosu Trefla.

Zapytany o to, czy poprzednie porażki świadczyły o kryzysie gdańszczan, Gacek odpowiedział: - Zwycięstwa budują. Broń Boże, nie chcemy zamykać ust krytykom. Kibice mają prawo do swojej oceny. W dwóch gładko przegranych meczach nie prezentowaliśmy się zbyt dobrze, więc takie zarzuty są zrozumiałe. Nie uprawiamy sportu od dziś. Krytyka zawsze była, bo jest częścią sportu i siatkówki. Cieszymy się, że wróciliśmy na właściwe tory.

TRÓJMIEJSCY SPORTOWCY W SOCIAL MEDIACH


Więcej o:

PlusLiga 2019/20

lp. Drużyna Pkt Sety Zw. Por.
1 PROJEKT Warszawa 14 15:4 5 0
2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 12 12:2 4 0
3 PGE Skra Bełchatów 12 14:7 4 1
4 Aluron Virtu CMC Zawiercie 12 15:11 4 2
5 Jastrzębski Węgiel 12 12:9 4 3
6 Indykpol AZS Olsztyn 10 13:8 4 1
7 Cerrad Czarni Radom 9 12:9 3 2
8 Trefl Gdańsk 8 10:6 3 1
9 Asseco Resovia 7 10:13 2 4
10 GKS Katowice 6 11:14 1 4
11 Cuprum Lubin 5 10:16 2 4
12 MKS Ślepsk Suwałki 3 5:10 1 3
13 BKS Visła Bydgoszcz 1 3:18 0 6
14 MKS Będzin 0 3:18 0 6

  • Półfinały
  • Ćwierćfinały
Komentarze (1)
Piotr Gacek: Nie chcemy zamykać ust krytykom. Ich zarzuty były zrozumiałe
Zaloguj się
  • gtsod

    Oceniono 6 razy 2

    Panie Piotrze w jakiej jesteście formie pokażą trzy kolejne mecze. Bo tak super ustawionego kalendarza rozgrywek pod Waszą drużynę to jeszcze w tej lidze - od czasu zamknięcia - nie było. Tak więc gratuluję operatywności działaczy, chociaż tu chyba się mylę, bo była raczej siła przekonywania pieniądza. W każdym bądź razie gratuluję. :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX