Niespodziewany bohater Lotosu Trefla. Jego as zapewnił (3. miejsce w tabeli?) wygraną z Jastrzębskim Węglem

Rezerwowy Damian Schulz był bohaterem meczu Lotosu Trefla z Jastrzębskim Węglem. Wprowadzony w połowie czwartego seta atakujący brał udział w kluczowych akcjach meczu. To jego as serwisowy zapewnił zwycięstwo gdańszczanom w arcyważnym spotkaniu.
Schulz na boisku zastąpił Murphy'ego Troya, który, w momencie gdy opuszczał parkiet, miał na koncie 19 punktów. Ta ryzykowna roszada trenera Andrei Anastasiego okazała się kluczem do wygranej z Jastrzębskim Węglem. Rezerwowy atakujący Lotosu Trefla brał udział w najważniejszych akcjach niedzielnego spotkania. Najpierw przy stanie 26:27 potężnym atakiem doprowadził do remisu po 27. Potem przebił się przez blok, zdobywając 28. punkt dla gdańszczan. I wreszcie, gdy zespół Anastasiego przełamał gości w końcówce czwartego seta, wychodząc na jednopunktowe prowadzenie 29:28, zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki, zapewniając gospodarzom cenną wygraną w meczu, którego stawką było 3. miejsce na koniec sezonu zasadniczego.

- Trener Anastasi już wcześniej dawał mi znaki, żeby się rozgrzewać. Ostatnia akcja meczu nie była moją pierwszą na boisku. Przebywałem już na parkiecie trochę czasu, więc mogłem się swobodnie rozgrzać. Bardzo cieszę się jednak z tego, że mogłem dołożyć swoją cegiełkę do tego zwycięstwa - mówił Schulz.

Mimo zwycięstwa siatkarze Lotosu Trefla nie są jeszcze pewni trzeciej pozycji. W sobotę, w meczu przeciwko Politechnice Warszawa (godz. 17) muszą ugrać co najmniej dwa sety. Wówczas nie będą musieli spoglądać na to, co zrobi Jastrzębski, który zmierzy się u siebie z Cuprum Lubin (godz. 17). Pewne jest natomiast to, że w grze o półfinał podopieczni Andrei Anastasiego zagrają z Cuprumem lub Transferem Bydgoszcz. - To nie ma znaczenia, na kogo trafimy w pierwszej rundzie fazy play-off. Ktokolwiek by to był, na pewno będziemy chcieli go pokonać - zapewnił Schulz.