Mateusz Mika przedłużył kontrakt z Lotosem Treflem

Mateusz Mika

Mateusz Mika (DOMINIK SADOWSKI)

Przyjmujący i jeden z liderów Lotosu Trefla Mateusz Mika o dwa lata przedłużył kontrakt z gdańskim klubem. Gwiazda reprezentacji Polski w zespole Andrei Anastasiego grać będzie zatem przynajmniej do końca sezonu 2016/17. Najpierw czeka go jednak finał play-off obecnych rozgrywek, w którym Lotos Trefl zmierzy się z Asseco Resovią. Pierwszy mecz 15 kwietnia w Rzeszowie.
Lotos Trefl to rewelacja obecnego sezonu PlusLigi. W niedawno zakończonym półfinale play-off siatkarze z Gdańska sensacyjnie wyeliminowali mistrza Polski Skrę Bełchatów i w wielkim finale zmierzą się z Asseco Resovią. Wszystko wskazuje na to, że na kolejny sezon gdański klub zatrzyma wszystkie najważniejsze postaci zespołu. Jakiś czas temu kontrakt przedłużył trener Anastasi, teraz na podobny krok zdecydował się lider drużyny Mika - gwiazda nie tylko Lotosu Trefla, ale i reprezentacji Polski.

- Bardzo się cieszę, że udało nam się porozumieć w sprawie przedłużenia mojego kontraktu z Lotosem Treflem - podkreśla Mika. - Świetnie czuję się w Gdańsku i jestem szczęśliwy, że zostanę tu przynajmniej przez następne dwa lata. W tym sezonie udało nam się stworzyć znakomity zespół, który będzie walczył w finale PlusLigi i finałowym turnieju Pucharu Polski. Jestem przekonany, że to dopiero początek naszej wspólnej drogi i że w kolejnych rozgrywkach sprawimy naszym kibicom jeszcze więcej radości - dodaje przyjmujący Lotosu Trefla.

Mika to w tym sezonie jeden z najlepszych siatkarzy PlusLigi. W 32 meczach zdobył już 492 punkty i pięciokrotnie był nagradzany tytułem MVP. Jest obecnie na trzecich miejscach w klasyfikacjach najlepiej punktujących, atakujących i zagrywających zawodników ligi. Z jego pozostania w Lotosie bardzo zadowolony jest trener Anastasi.

- Mateusz stał się jednym z liderów zespołu i kluczowym elementem naszego systemu. Jest graczem, który może podnieść poziom zespołu i bardzo się cieszę, że zostaje z nami. W tym sezonie udało nam się stworzyć drużynę, w której panuje znakomita atmosfera, i nie chcemy zbyt wiele w niej zmieniać. Idziemy w dobrym kierunku i wierzymy, że możemy dalej się rozwijać - podkreśla trener Anastasi.

TRÓJMIEJSCY SPORTOWCY W SOCIAL MEDIACH


Zdjęcie ASICS OCHRANIACZE / NAKOLANNIKI SIATKARSKIE PERFORMANCE KNEEPAD 672540-0001 Zdjęcie Mikasa YV-3 Zdjęcie Mizuno buty siatkarskie Wave Tornado 8 09KV38209
ASICS OCHRANIACZE / NAKOLAN... Mikasa YV-3 Mizuno buty siatkarskie Wav...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info