Sport.pl

Piotr Gacek także zostaje w Lotosie Treflu Gdańsk. "Projekt wypalił"

Kompletuje się skład Lotosu Trefla na nowy sezon. Kolejnym siatkarzem, który przedłużył umowę z gdańskim klubem, jest libero Piotr Gacek. - W zakończonym sezonie stworzyliśmy coś fantastycznego. Projekt, którego częścią jestem od roku, wypalił i mam nadzieję, że dalej będzie funkcjonował na równie wysokim poziomie - mówi Gacek, który podpisał dwuletni kontrakt.
Gacek to najbardziej doświadczony siatkarz drużyny Andrei Anastasiego. A także jeden z najbardziej utytułowanych. Zdobył już dziewięć medali mistrzostw Polski, dołożył do tego pięć Pucharów Polski (to jego trzeci puchar z rzędu). Od dekady jest on uznawany za jednego z najlepszych libero w kraju. Przed przyjściem do Lotosu Trefla reprezentował barwy m.in. AZS-u Częstochowa, PGE Skry Bełchatów i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W Lotosie Treflu zdobył swój czwarty tytuł wicemistrza Polski.

- W zakończonym sezonie stworzyliśmy coś fantastycznego. Projekt, którego częścią jestem od roku, wypalił i mam nadzieję, że dalej będzie funkcjonował na równie wysokim poziomie. Gwarantuję, że to nie koniec naszych marzeń i planów, do których realizacji będziemy konsekwentnie dążyć. W mediach pojawiały się spekulacje, że mogę odejść z Gdańska, ale nie komentowałem ich, bo wierzyłem, że uda nam się dojść do porozumienia w sprawie mojego nowego kontraktu. Tak też się stało, zostaję w Lotosie Treflu na kolejne dwa sezony i bardzo się z tego cieszę - mówi Gacek, który podpisał z klubem dwuletni kontrakt.

W Gdańsku Gacek z miejsca stał się jednym z najważniejszych graczy drużyny prowadzonej przez Andreę Anastasiego. Przez cały sezon znakomicie prezentował się zarówno w przyjęciu, jak i obronie, a przy tym stał się mentalnym liderem drużyny, tak na boisku, jak i poza nim.

- Doświadczenie, które Piotr wnosi do drużyny, a także jego umiejętności techniczne i osobowość są dla nas bezcenne. To kluczowy zawodnik naszego zespołu. Jestem zadowolony i dumny, że będę mógł z nim pracować przez kolejne dwa lata - podkreśla trener Lotosu Trefla Andrea Anastasi.

Prócz licznych sukcesów klubowych Gacek ma w swoim dorobku również wicemistrzostwo świata i mistrzostwo Europy, które wywalczył z reprezentacją Polski w latach 2006-2009. Po znakomitym sezonie ligowym po czterech latach przerwy ponownie trafił do drużyny narodowej. Od poniedziałku "Gato" przygotowuje się w Spale do występów w rozgrywkach Ligi Światowej.

Wcześniej umowy z Lotosem Treflem przedłużyli trener Anastasi, Mateusz Mika, Murphy Troy, Marco Falaschi oraz Wojciech Grzyb.

9. FINAŁ EUROPEJSKIEGO PUCHARU DLA ZESPOŁU Z TRÓJMIASTA. KTO PRZED SIATKARKAMI ATOMU?


Więcej o:

PlusLiga 2019/20

lp. Drużyna Pkt Sety Zw. Por.
1 PROJEKT Warszawa 14 15:4 5 0
2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 12 12:2 4 0
3 PGE Skra Bełchatów 12 14:7 4 1
4 Aluron Virtu CMC Zawiercie 12 15:11 4 2
5 Jastrzębski Węgiel 12 12:9 4 3
6 Indykpol AZS Olsztyn 10 13:8 4 1
7 Cerrad Czarni Radom 9 12:9 3 2
8 Trefl Gdańsk 8 10:6 3 1
9 Asseco Resovia 7 10:13 2 4
10 GKS Katowice 6 11:14 1 4
11 Cuprum Lubin 5 10:16 2 4
12 MKS Ślepsk Suwałki 3 5:10 1 3
13 BKS Visła Bydgoszcz 1 3:18 0 6
14 MKS Będzin 0 3:18 0 6

  • Półfinały
  • Ćwierćfinały