Igrzyska europejskie. Udany występ Falaschiego z Lotosu Trelfa

Lotos Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:1. Marco Falaschi

Lotos Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:1. Marco Falaschi (DOMINIK SADOWSKI)

W pierwszych igrzyskach europejskich rozgrywanych w azerskim Baku, siatkarska reprezentacja Włoch, w której występuje rozgrywający Lotosu Trefla Gdańsk, Marco Falaschi, niespodziewanie przegrała ze Słowacją 1:3. Sam zawodnik nie ma jednak powodów do wstydu.
Rozgrywane w Baku igrzyska europejskie to historyczne wydarzenie sportowe na świecie - organizowane są bowiem po raz pierwszy. Większość drużyn na turniej wystawia jednak składy rezerwowe. Nie inaczej jest w przypadku reprezentacji Włoch, której pierwszy zespół obecnie rozgrywa spotkania w Lidze Światowej, dlatego też szanse pokazania swoich umiejętności w Baku dostali zmiennicy. Jednym z nich jest Marco Falaschi - rozgrywający Lotosu Trefla Gdańsk.

- Cieszę się, że Marco dostał powołanie. Będę uważnie śledził jego występy w Azerbejdżanie - komentuje trener gdańskiej drużyny, Andrea Anastasi.

Rodak włoskiego szkoleniowca debiut w seniorskiej kadrze może zaliczyć do udanych. Co innego jego zespół, który przegrał ze Słowacją 1:3, w setach: 23:25, 22:25, 25:22, 21:25. Falaschi zdobył 10 punktów i był trzecim najlepiej punktującym zawodnikiem swojej drużyny. Na wynik złożyły się zdobycze z kilku elementów: dwa punkty Falaschi zdobył bezpośrednio z zagrywki, trzy po ataku i aż pięć blokiem.

Kolejny mecz Włosi rozegrają we wtorek o godzinie 17 z Bułgarią.