Liga Światowa. Słaby turniej finałowy siatkarzy Lotosu Trefla

Fabian Drzyzga i Mateusz Mika

Fabian Drzyzga i Mateusz Mika (SERGIO MORAES/REUTERS)

Tegoroczny turniej finałowy Ligi Światowej w Rio de Janeiro nie był dla siatkarzy żółto-czarnych zbyt udany. Mateusz Mika nie odegrał istotnej roli w reprezentacji Polski, zaś Murphy Troy i Piotr Gacek w ogóle na parkiecie się nie pojawili.
Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk nie zapiszą do udanych turnieju finałowego Ligi Światowej 2015 w Rio de Janeiro. Zarówno Mateusz Mika, Piotr Gacek, jak i Murphy Troy nie odegrali w swoich reprezentacjach pierwszoplanowych ról. O ile Mika zapisał się w statystykach turnieju, o tyle pozostała dwójka w ogóle na parkiecie się nie pojawiła. Brak Gacka stał się naturalną koleją rzeczy, gdyż pierwszym libero w reprezentacji od dłuższego czasu jest Paweł Zatorski. Z Troya natomiast z przyczyn sportowych nie skorzystał w ogóle selekcjoner Amerykanów John Speraw.

"Mikuś" w statystykach turnieju finałowego miejsce godne odnotowania zajął jedynie w klasyfikacji najlepiej atakujących. Ze skutecznością ponad 47 procent i 32 punktami zdobytymi, przyjmujący Lotosu Trefla zajął 5. miejsce. W pozostałych zestawieniach miejsce Miki były natomiast mniej istotne. W klasyfikacji blokujących zajął 20. miejsce z trzema punktowymi blokami, zapisał także trzy asy serwisowe, co dało mu 12. miejsce. W łącznej tabeli najlepiej punktujących Mika był dziesiąty (38 punktów).

TAKICH CHEERLEADEREK Z GDYNI JESZCZE NIE ZNACIE! [ZDJĘCIA Z SZATNI]




Zobacz także
  • Mateusz Mika i Piotr Gacek znaleźli się w szerokiej kadrze Polski na Puchar Świata Harmonogram meczów Lotosu Trefla w Lidze Mistrzów
  • Asseco Resovia Rzeszów - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 Siatkarze Lotosu Trefla wznowią treningi w sierpniu
  • PGE Atom Trefl Sopot - Polski Cukier Muszynianka 3:0 Znamy terminarz Orlen Ligi. Mecz PGE Atomu Trefla z mistrzem kraju już w drugiej kolejce