Sport.pl

4 turnieje, 16 sparingów, Superpuchar Polski - tak Lotos Trefl przygotuje się do sezonu

10 sierpnia siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. W okresie przygotowawczym wicemistrzowie Polski wystąpią w czterech turniejach (Suwałki, Elbląg, Warszawa i Murowana Goślina), łącznie przed ligą rozegrają 16 sparingów, a do tego zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów w meczu o Superpuchar Polski.
Na pierwszych zajęciach 10 sierpnia trener Andrea Anastasi nie będzie dysponował wszystkimi siatkarzami. Zabraknie Mateusza Miki, Piotra Gacka, Murphy'ego Troya i Sebastiana Schwarza, którzy w tym czasie przygotowywać się będą ze swoimi drużynami narodowymi do startu w Pucharze Świata lub mistrzostwach Europy. Ich nieobecność stworzy szansę do treningów z pierwszym zespołem graczom z grup młodzieżowych, wicemistrzom Polski juniorów i półfinalistom Młodej Ligi.

- Gdańszczanie nie planują żadnych dłuższych zgrupowań, a cały okres przygotowawczy przepracują w Ergo Arenie, wyjeżdżając jedynie na mecze i turnieje. Pierwszego dnia siatkarze od rana przechodzić będą testy medyczne, a później spotkają się na wspólnym obiedzie. We wtorek rozpoczną regularne zajęcia na siłowni i w sali. W sierpniu czekają ich tygodniowo po trzy treningi siłowe i cztery-pięć z piłką - informuje Michał Rudnicki, specjalista ds. mediów w Lotosie Treflu.

- Pierwsze sparingi zaplanowano na początek kolejnego miesiąca. 4 i 5 września LOTOS Trefla zagra u siebie z pierwszoligowym Krispolem Września, do którego wypożyczony został gdański środkowy Moustapha M'Baye. W kolejnych dwóch tygodniach gdańszczanie mogą rozegrać sparingi z Indykpolem AZS-em Olsztyn, którego szkoleniowcem jest Andrea Gardini, wieloletni przyjaciel i współpracownik Andrei Anastasiego. Później w grę wchodzą również sprawdziany z Transferem Bydgoszcz - dodaje Rudnicki.

Co jeszcze czeka siatkarzy Lotosu Trefla w okresie przygotowawczym? Pod koniec września sprawdzą się oni w przedsezonowych turniejach. 26 i 27 września gdańszczanie zagrają w Suwałkach w IV Memoriale Józefa Gajewskiego, w którym wystąpią: miejscowy, pierwszoligowy Ślepsk, ukraiński Kazhany Barkom Lwów oraz AZS Politechnika Warszawska. Dwa tygodnie później żółto-czarni wystąpią w dobrze obsadzonym turnieju w Elblągu. 10 i 11 października potencjalnymi rywalami podopiecznych Andrei Anastasiego będą PGE Skra Bełchatów, Cerrad Czarni Radom i Indykpol AZS Olsztyn.

W ciągu ostatnich weekendów przed startem rozgrywek PlusLigi gdańszczanie wezmą udział w dwóch prestiżowych turniejach, które na stałe wpisały się w letni kalendarz polskiej siatkówki. Między 16 a 18 października w Warszawie zagrają w Memoriale Zdzisława Ambroziaka, a tydzień później Lotos Trefl stanie przed zadaniem obrony tytułu zwycięzcy Memoriału Arkadiusza Gołasia. Pełna obsada i harmonogramy obu turniejów nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone. Możliwe, że w Murowanej Goślinie dojdzie do rewanżu za finały PlusLigi i Pucharu Polski, gdyż awizowany był również udział mistrza Polski, Asseco Resovii.Przed startem ligi drużyny z Gdańska i Rzeszowa zmierzą się jeszcze ze sobą w meczu o Superpuchar. Data i miejsce tego spotkania nie jest jeszcze znana.

Zmagania w PlusLidze zespół Anastasiego rozpocznie od wyjazdowego meczu z BBTS-em Bielsko-Biała. Pierwszą kolejkę zaplanowano na 30 października. Tydzień później gdańszczanie podejmą w swojej hali zespół Effectora Kielce. 

TRÓJMIEJSCY SPORTOWCY W SOCIAL MEDIACH


Więcej o:

PlusLiga 2019/20

lp. Drużyna Pkt Sety Zw. Por.
1 PROJEKT Warszawa 14 15:4 5 0
2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 12 12:2 4 0
3 PGE Skra Bełchatów 12 14:7 4 1
4 Aluron Virtu CMC Zawiercie 12 15:11 4 2
5 Jastrzębski Węgiel 12 12:9 4 3
6 Indykpol AZS Olsztyn 10 13:8 4 1
7 Cerrad Czarni Radom 9 12:9 3 2
8 Trefl Gdańsk 8 10:6 3 1
9 Asseco Resovia 7 10:13 2 4
10 GKS Katowice 6 11:14 1 4
11 Cuprum Lubin 5 10:16 2 4
12 MKS Ślepsk Suwałki 3 5:10 1 3
13 BKS Visła Bydgoszcz 1 3:18 0 6
14 MKS Będzin 0 3:18 0 6

  • Półfinały
  • Ćwierćfinały