Mateusz Mika i Piotr Gacek w szerokiej kadrze Polski na Puchar Świata

Mateusz Mika i Piotr Gacek znaleźli się w szerokiej kadrze Polski na Puchar Świata

Mateusz Mika i Piotr Gacek znaleźli się w szerokiej kadrze Polski na Puchar Świata (PAWEL MALINOWSKI)

Dwaj gracze Lotosu Trefla znaleźli się w 20-osobowym składzie reprezentacji Polski na turniej o Puchar Świata. Piotr Gacek i Mateusz Mika w najbliższą niedzielę spotkają się na zgrupowaniu w Arłamowie.
Niespełna dwa tygodnie wolnego otrzymali siatkarze reprezentacji Polski. 15 lipca zakończyli oni zmagania w Lidze Światowej, a 2 sierpnia spotkają się ponownie na tygodniowym zgrupowaniu w Arłamowie.

- Wzorem ubiegłego sezonu, pierwsze zgrupowanie przed najważniejszymi zawodami sezonu ma charakter rehabilitacyjno-szkoleniowy. Tak było rok temu we francuskim Cabreton. Wówczas, przed tak udanymi dla nas mistrzostwami świata zawodnicy czas wolny od zajęć treningowych mogli spędzić z rodzinami, narzeczonymi. Korzystamy więc ze sprawdzonej i dobrej praktyki. Wybraliśmy Arłamów, bo to miejsce spokojne, urocze z pełną infrastrukturą niezbędną dla potrzeb reprezentacji. To będzie też rodzaj sprawdzianu dla imponującego kompleksu w Arłamowie. Skład na zgrupowanie w Arłamowie nie wyczerpuje procesu selekcji przed Pucharem Świata. Skład na turniej w Japonii mogą uzupełnić inni zawodnicy - informuje za pośrednictwem strony pzps.pl Włodzimierz Sadalski, dyrektor pionu sportu i szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Słowa te potwierdzają decyzje selekcjonera Stephane'a Antigi. W Arłamowie spotka się bowiem 16 graczy, a w ogłoszonej szerokiej kadrze na Puchar Świata znalazło się 20 nazwisk. Na obu listach pojawili się oczywiście Mateusz Mika i Piotr Gacek. Ich obecność nie jest niespodzianką, bowiem od początku sezonu reprezentacyjnego byli ważnymi ogniwami drużyny mistrzów świata.

Turniej o Puchar Świata rozegrany zostanie od 8 do 23 września w Japonii. Rywalami biało-czerwonych będą tam reprezentacje: Rosji, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Argentyny, Iranu, Australii, Kanady, Tunezji i Wenezueli oraz gospodarze, Japończycy. Trzy najlepsze drużyny zmagań uzyskają kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Szeroka kadra reprezentacji Polski na Puchar Świata:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Grzegorz Pająk.

Atakujący: Dawid Konarski, Jakub Jarosz, Bartosz Kurek.

Przyjmujący: Mateusz Mika, Michał Kubiak, Wojciech Włodarczyk, Rafał Buszek, Bartosz Bednorz, Artur Szalpuk.

Środkowi: Piotr Nowakowski, Karol Kłos, Andrzej Wrona, Marcin Możdżonek, Mateusz Bieniek.

Libero: Piotr Gacek, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

EKSLUZYWNA ROZMOWA Z ANDREĄ ANASTASIM