Młody przyjmujący zamyka skład Lotosu Trefla na nowy sezon

Sławomir Zemlik

Sławomir Zemlik (lotostrefl.pl)

Lotos Trefl Gdańsk skompletował kadrę na nowy sezon. Ostatnim ogniwem, które dołączy do zespołu Andrei Anastasiego, będzie 22-letni przyjmujący Sławomir Zemlik, do tej pory grający w Młodej Lidze.
Zemlik, który w listopadzie skończy 23 lata, z Lotosem Treflem związany jest już od pięciu lat. Na początku swojej przygody z gdańskim klubem, do którego trafił w 2010 roku, grał w drużynie juniorskiej oraz w Młodej Lidze. Był czołowym graczem zespołu, z którym w sezonie 2012/13 zdobył mistrzostwo Polski. Rok później dołożył do tego brązowy medal. Aż siedmiu graczy ze złotego składu ma za sobą debiut w PlusLidze, a w najbliższym sezonie barwy wicemistrzów Polski reprezentować będzie pięciu z nich.

- Konsekwentnie zamierzamy trzymać się naszej filozofii budowy zespołu na podstawie graczy doświadczonych i wychowanków. Dzięki wieloletniej pracy z młodzieżą możemy sobie pozwolić na komfort uzupełniania składu wartościowymi siatkarzami pochodzącymi z regionu i od lat związanymi z naszym klubem. Sławek od kilku sezonów wyróżniał się w grupach młodzieżowych i regularnie trenował z pierwszym zespołem, również pod okiem trenera Anastasiego. W pierwszej drużynie Lotosu Trefla ponownie grać więc będzie aż sześciu zawodników wyszkolonych w naszych strukturach, co jest dla nas niezwykle ważne - mówi Piotr Należyty, prezes gdańskiego klubu.

Zemlik zadebiutował w PlusLidze w sezonie 2013/2014, kiedy zagrał w dwóch meczach. Przed rokiem został wypożyczony do austriackiego klubu Posojilnica Aich/Dob. Zanotował tam udany start, zdobywając średnio 6,67 punktu w każdym meczu. Zadebiutował również w Lidze Mistrzów, w której pojawiał się na parkiecie w spotkaniach z niemieckim VfB Friedrichshafen oraz późniejszym triumfatorem rozgrywek, rosyjskim Zenitem Kazań.

W zimie austriacki klub zmienił trenera, a w koncepcji nowego szkoleniowca nie było miejsca dla młodego gracza wypożyczonego z innego zespołu. Zemlik wrócił więc do Gdańska i od lutego trenował pod okiem Andrei Anastasiego razem z pierwszą drużyną Lotosu Trefla. Występował również w Młodej Lidze, gdzie żółto-czarni ponownie dotarli do półfinału.

- Cieszę się, że dołączył do nas kolejny gracz wychowany w naszym klubie. Sławek od lutego trenował z nami, więc doskonale znam jego możliwości. Doceniam zarówno jego umiejętności siatkarskie, jak i cechy charakteru. To techniczny siatkarz, który potrafi grać z wielkim poświęceniem dla drużyny. Jestem przekonany, że bez problemu dopasuje się do naszego systemu i będzie w stanie nam pomóc zarówno w PlusLidze, jak i Lidze Mistrzów - podkreśla trener Andrea Anastasi.

Zemlik ma ważny kontrakt z Lotosem do końca sezonu 2015/16. O miejsce na przyjęciu powalczy z Mateuszem Miką, Sebastianem Schwarzem oraz Miłoszem Hebdą.

- Jestem w tym klubie od pięciu lat i cieszę się, że wreszcie otrzymam prawdziwą szansę w pierwszym zespole. Zależało mi na tym, by zostać w Gdańsku, bo jestem już mocno związany z tym miastem. Chcę poczynić dalszy siatkarski postęp i otrzymać jak najwięcej okazji do pokazania swoich umiejętności - podkreśla Zemlik.

TRÓJMIEJSCY SPORTOWCY W SOCIAL MEDIACH


Komentarze (1)
Młody przyjmujący zamyka skład Lotosu Trefla na nowy sezon
Zaloguj się
  • legolas9

    Oceniono 1 raz -1

    Oj nie wygląda zbyt bogato ten skład. W Gdańsku chyba zapomnieli, że przyjdzie im grać na 3 frontach i pasuje też godnie zaprezentować Polskę w LM. Wiadomo, Modena już poza zasięgiem, oby tylko wyszli z grupy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX