Siatkarze Lotosu Trefla wygrali dwa pierwsze sparingi

Wicemistrzowie Polski siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk rozegrali dwa pierwsze przedsezonowe sparingi. Podopieczni Andrei Anastasiego dwukrotnie pokonali I-ligowy Krispol Września, a oba mecze kończyły się tie-breakami.
W pierwszych sparingach w barwach Lotosu Trefla zabrakło reprezentantów swoich krajów - Mateusza Miki, Piotra Gacka, Amerykanina Murphy Troy'a oraz Niemca Sebastiana Schwarza - którzy do zespołu dołączą prawdopodobnie dopiero w październiku.

W meczach z Krispolem z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nowy przyjmujący Lotosu Trefla Miłosz Hebda oraz gdańska młodzież - 17-letni Szymon Jakubiszak i 19-letni Mateusz Linda. Jakubiszak w pierwszym meczu zagrał w trzecim i czwartym secie, zdobywając dziesięć punktów i atakując ze skutecznością 59 proc. Więcej punktów zdobyli tylko wspomniany Hebda (18) oraz atakujący Damian Schulz (13). Obaj skończyli po 13 z 25 ataków, notując 52-procentową skuteczność. Spotkanie było bardzo zacięte i zakończyło się zwycięstwem Lotosu Trefla 3:2.

W rewanżu wicemistrzowie Polski również wygrali dopiero po tie-breaku. Tym razem z bardzo dobrej strony oprócz Hebdy (21 punktów) pokazał się wspomniany Linda. Pod koniec drugiego seta zastąpił on Schulza (skręcił kostkę) i spisał się świetnie - zdobył 19 punktów, mając w ataku aż 70 procent skuteczności.

Lotos Trefl Gdańsk - Krispol Września 3:2 (25:23, 25:21, 22:25, 18:25, 15:9) i 3:2 (23:25, 25:21, 23:25, 25:15, 15:9)

LotosTrefl: Zemlik, Falaschi, Schulz, Gawryszewski, Ratajczak, Hebda, Czunkiewicz (libero) oraz Stępień, Grzyb, Jakubiszak, Linda.

DZIEWIĘĆ FINAŁÓW EUROPEJSKICH PUCHARÓW DLA ZESPOŁÓW Z TRÓJMIASTA. KTO PRZED SIATKARKAMI ATOMU?

W drugim sparingu właśnie ten atakujący gdańszczan miał największego pecha. Pod koniec drugiego seta Damian skręcił kostkę. Tym samym otworzyła się szansa przed Mateuszem Lindą. 19-latek z każdą minutą na parkiecie grał coraz pewniej. Skończył mecz z dorobkiem 19 punktów i 70 procentami skuteczności w ataku! Pod względem zdobyczy punktowy dorównał nastolatkowi jedynie Hebda. Poza dobrą grą tych skrzydłowych kluczem do zwycięstwa gospodarzy był blok. Ten element przyniósł w sobotę aż 20 punktów.