Sport.pl

Trener Lotosu Trefla Andrea Anastasi zadowolony z młodzieży

Lotos Trefl Gdańsk ma za sobą pierwsze sparingi przed nowym sezonem. Trener gdańszczan Andrea Anastasi jest zbudowany postawą młodych zawodników. W czwartek i piątek wicemistrzowie Polski rozegrają kolejne dwa spotkania kontrolne. Tym razem ich rywalem będzie Indykpol AZS Olsztyn.

Polub nas na Facebooku

Lotos Trefl ma za sobą dwa mecze sparingowe z pierwszoligowym Krispolem Września. Gdańszczanie oba pojedynki wygrali w stosunku 3:2.

- Rozegraliśmy dwa pożyteczne mecze, z których jestem zadowolony. Cieszę się, że wreszcie wróciliśmy do gry, bo od zakończenia poprzedniego sezonu minęło już ponad pięć miesięcy. W piątek może nie graliśmy najlepiej, mieliśmy pewne problemy, ale w sobotę sporo poprawiliśmy, szczególnie w bloku. Uczulałem chłopaków, by przyłożyli się do tego elementu, i jestem szczęśliwy z tego, co dziś pokazali. Dalej musimy pracować nad naszym przyjęciem, bo czasem nie jest ono takie, jak bym oczekiwał. Mamy dwa miesiące, by pozbyć się tych niedociągnięć, i wierzę, że to zrobimy - powiedział trener Lotosu Trefla Andrea Anastasi.

W obu meczach z bardzo dobrej strony pokazała się gdańska młodzież.

- Od początku moim celem było położenie nacisku na rozwój najbardziej perspektywicznych graczy. Ci dwaj na pewno zaliczają się do tego grona. Ale nie tylko oni. Na co dzień trenują z nami przecież Kuba Lewandowski, Maciek Ptaszyński i Fabian Majcherski, którzy akurat w ten weekend pojechali na turniej z zespołem Młodej Ligi. Częścią pierwszego zespołu jest również kolejny młodzieniec Karol Behrendt. On zmaga się z drobnymi problemami z kolanem, w ten weekend nie zagrał i w kolejnym tygodniu również nie będzie mógł pojawić się na boisku, bo nie może skakać. Mamy jednak w czym wybierać. Przed nami trudny, dziwny sezon. Musimy więc przyglądać się wszystkim graczom, którzy mogą nam pomóc, jeśli nie w tych rozgrywkach, to w przyszłości. Chcę pracować nad ich techniką, nad ich rozwojem fizycznym, być z nimi w kontakcie i móc wezwać ich na treningi pierwszego zespołu, jeżeli będzie taka konieczność - zaznaczył Anastasi. 

W najbliższy czwartek i piątek siatkarze Lotosu Trefla rozegrają kolejne dwa mecze sparingowe. Tym razem ich przeciwnikiem będzie występujący w PlusLidze Indykpol AZS Olsztyn. Oba spotkania odbędą się w sali treningowej Ergo Areny.

Gospodarze nie zagrają jednak w najsilniejszym składzie. Mateusz Mika, Piotr Gacek i Murphy Troy występować będą w tym czasie w Japonii w Pucharze Świata, Sebastian Schwarz przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Niemiec, zaś Karol Behrendt leczy kolano i choć bierze udział w treningach zespołu, to wciąż nie może skakać. Pod znakiem zapytania stoi występ Damiana Schulza, który doznał urazu kostki podczas drugiego meczu z Krispolem i do treningów wrócił we wtorek.

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?


Więcej o:

PlusLiga 2019/20

lp. Drużyna Pkt Sety Zw. Por.
1 PROJEKT Warszawa 14 15:4 5 0
2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 12 12:2 4 0
3 PGE Skra Bełchatów 12 14:7 4 1
4 Aluron Virtu CMC Zawiercie 12 15:11 4 2
5 Jastrzębski Węgiel 12 12:9 4 3
6 Indykpol AZS Olsztyn 10 13:8 4 1
7 Cerrad Czarni Radom 9 12:9 3 2
8 Trefl Gdańsk 8 10:6 3 1
9 Asseco Resovia 7 10:13 2 4
10 GKS Katowice 6 11:14 1 4
11 Cuprum Lubin 5 10:16 2 4
12 MKS Ślepsk Suwałki 3 5:10 1 3
13 BKS Visła Bydgoszcz 1 3:18 0 6
14 MKS Będzin 0 3:18 0 6

  • Półfinały
  • Ćwierćfinały