Po dwóch meczach Pucharu Świata w Japonii: Zmienne szczęście siatkarzy Lotosu Trefla

Wzloty i upadki zaliczyła trójka siatkarzy Lotosu Trefla Gdańsk, którzy bronią barw reprezentacyjnych na Pucharze Świata w Japonii.
W pierwszym spotkaniu reprezentacji Polski z Tunezją (3:0, w setach: 25:17, 25:15, 25:20) dwójka siatkarzy Lotosu Trefla, Mateusz Mika i Piotr Gacek, zebrała dobre noty. Etatowy rezerwowy libero "Gato" tym razem dostał jednak szansę od Stephane'a Antigi i pojawił się na parkiecie w ostatnim trzecim secie. Mika z kolei mimo rozegrania tylko dwóch pierwszych setów zdobył 10 punktów, co było trzecim wynikiem w naszej drużynie. Przyjmujący Lotosu Trefla zaliczył osiem skutecznych ataków na dziewięć prób. Dwa punkty dołożył natomiast zagrywką.

Dużo gorzej sprawa z Miką wyglądała w meczu przeciwko Rosjanom (wygrana 3:1, w setach: 26:28, 27:25, 25:19, 25:22). Po pierwszym secie siatkarz Lotosu Trefla został zmieniony i na parkiecie pojawił się dopiero w trzeciej partii jako rezerwowy. Zdobył tylko dwa punkty (oba po ataku). Gacek cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Murphy Troy nie może, niestety, liczyć na miejsce w podstawowej szóstce reprezentacji USA. W pierwszym wygranym 3:0 meczu z Australią (w setach 25:23, 25:12, 25:15) atakujący gdańszczan pojawił się dopiero w trzecim secie. Wykonał wówczas dwa ataki, w tym jeden skuteczny. Podobnie sytuacja wyglądała w drugim meczu Amerykanów. Ci wygrali tym razem 3:1 z gospodarzami Japończykami (w setach 25:23, 21:25, 25:11, 25:14), a Troy znowu pojawił się na parkiecie w ostatnim secie. Zdążył zdobyć dwa punkty (jeden po ataku i jeden blokiem).

Swoje kolejne spotkania Amerykanie i Polacy rozegrają 10 września z o 8.10 polskiego czasu. Biało-czerwoni zmierzą się z Argentyną, USA z Kanadą.