Po trzecim meczu Pucharu Świata w Japonii: Mika prawie nie grał, Gacek rezerwowym

Fabian Drzyzga i Mateusz Mika

Fabian Drzyzga i Mateusz Mika (SERGIO MORAES/REUTERS)

Kontuzja przeciążeniowa kolana Mateusza Miki, na którą narzekał przed Pucharem Świata w Japonii, jest mocno brana pod uwagę przy występach przyjmującego Lotosu Trefla. Piotr Gacek po raz kolejny rezerwowym.
- Mam się dobrze. Występ na Pucharze Świata jest niezagrożony - mówił jeszcze przed rozpoczęciem turnieju w Japonii Mateusz Mika.

Podstawowy dotychczas zawodnik reprezentacji Polski ostatnie dwa mecze miał, delikatnie mówiąc, nikły wkład w grę zespołu. Czy zatem problem tkwi właśnie we wspominanej przed zawodami w Azji kontuzją przeciążeniową kolana?

Mika wykorzystywany był we wszystkich rozgrywkach, aż przyszła Liga Światowa 2015, w której przyjmujący gdańszczan grał po prostu w kratkę. To była ewidentnie wina urazu Miki. Na Puchar Świata ten miał być jednak w pełni gotowy. Choć oficjalnie nie znamy przyczyn absencji Miki, to trudno przypuszczać, by z jego zdrowiem było wszystko jak należy.

W spotkaniu z Argentyńczykami siatkarz Lotosu Trefla jako rezerwowy pojawił się jedynie w pierwszym secie. W tym czasie wykonał jeden skuteczny atak. W pozostałych partiach na parkiecie w ogóle się nie pojawił. Może być jest też tak, iż kontuzja sprawiła znaczną obniżkę formy Miki, z którego Antiga wobec tego po prostu nie korzysta. Jakby nie patrzeć, coś z siatkarzem drużyny z Gdańska jest inaczej niż jeszcze kilka miesięcy temu.

Piotr Gacek, tradycyjnie już, mecze obejrzał z ławki rezerwowych.Zobacz także
  • Anastasi ma w Trójmieście kilka ulubionych miejsc, jak Starówka w Gdańsku, Bulwar Nadmorski w Gdyni i Molo w Sopocie Trener Lotosu Trefla Andrea Anastasi zadowolony z młodzieży
  • Siatkarze Lotosu Trefla rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszym treningu drużyny Andrei Anastasiego zabrakło kadrowiczów: Mateusza Miki, Piotra Gacka oraz Murphy'ego Troy'a, którzy przygotowują się ze swoimi reprezentacjami do Pucharu Świata. Nieobecny był także Sebastian Schwarz. Niemiec z kolei szykuje się z reprezentacją do październikowych mistrzostw Europy. Siatkarze Lotosu Trefla wygrali dwa pierwsze sparingi
  • Z nowych twarzy na treningu drużyny Andrei Anastasi pojawił się Miłosz Hebda oraz dwóch siatkarzy z Młodej Ligi od dawna związany z Lotosem Treflem - Karol Behrendt i Sławomir Zemlik.


W piątek i sobotę pierwsze sparingi siatkarzy Lotosu Trefla