Mateusz Mika zagrał kolejny dobry mecz w Pucharze Świata

Liga Światowa. Polska - Rosja 3:0. Piłkę przyjmuje Mateusz Mika

Liga Światowa. Polska - Rosja 3:0. Piłkę przyjmuje Mateusz Mika (RAFAŁ MALKO)

Kolejne dobre spotkanie w Pucharze Świata w Japonii rozegrał przyjmujący Lotosu Trefla Gdańsk Mateusz Mika. Piotr Gacek cały mecz oglądał z ławki rezerwowych.
Mateusz Mika powoli odbija się od przeciętnych występów. W meczu z Iranem (3:2) został MVP i od tego czasu pokazuje się z dobrej strony. W spotkaniu przeciwko Kanadyjczykom wygranym 3:1 (w setach 23:25, 25:15, 25:19, 25:19) Mika zdobył 15 punktów, co było drugim wynikiem w zespole. Był tuż za plecami tradycyjnie najlepiej punktującego wśród biało-czerwonych Bartosza Kurka (21 punktów).

Na dorobek Miki złożyło się 12 punktów atakiem (ze skutecznością na poziomie 67 procent), a także dwa po serwisie i jeden blokiem. Przyjmujący gdańskiej drużyny na parkiecie pojawił się w pierwszej partii jako rezerwowy i od tego czasu zagrał już we wszystkich setach, w których wychodził w podstawowej szóstce. Piotr Gacek natomiast obejrzał mecz z ławki rezerwowych.

Kolejne spotkanie reprezentacja Polski rozegra już w czwartek 17 września o godz. 5.10 polskiego czasu. Rywalem będzie Egipt.