Puchar Świata w Japonii: Radosny Piotr Gacek. Mateusz Mika jako jedyny nie zagrał przeciwko Australii

Mateusz Mika i Piotr Gacek znaleźli się w szerokiej kadrze Polski na Puchar Świata

Mateusz Mika i Piotr Gacek znaleźli się w szerokiej kadrze Polski na Puchar Świata (PAWEL MALINOWSKI)

Reprezentacja Polski pokonała pewnie i przekonująco Australię 3:0 w ósmym meczu turnieju o Puchar Świata rozgrywanym w Japonii. W spotkaniu jako jedyny wśród biało-czerwonych ani chwili nie zagrał przyjmujący Lotosu Trefla Gdańsk Mateusz Mika.
Nie było dane zagrać ani minuty w ósmym meczu turnieju w Japonii przyjmującemu Lotosu Trefla Mateuszowi Mice. W spotkaniu przeciwko Australijczykom (3:0, w setach: 25:15, 25:22, 25:17) Mika jako jedyny z całej biało-czerwonej kadry nie zagrał w meczu ani jednej akcji.

- To z pewnością nie jest żaden uraz. Mateusz jest w pełni sił - mówił komentujący to spotkanie w Polsacie Sport Tomasz Swędrowski. - Być może trener Stephane Antiga dał mu po prostu jeszcze bardziej odpocząć, by ten był w pełni sił na decydujące mecze w Tokio - dodał ekspert siatkarski.

Ostatnio normą jest, że w tego typu doniesieniach pojawiają się podteksty. Nie tak dawno nie było pewne, czy Mika w ogóle do Japonii pojedzie, gdyż przez nadmierne eksploatowanie go, siatkarz doznał kontuzji przeciążeniowej kolana. Jednak na turniej w Azji pojechał już praktycznie zdrowy.

W meczu przeciwko Australijczykom zagrał nawet libero gdańskiego Lotosu Trefla Piotr Gacek. Nawet, bowiem to etatowy rezerwowy. "Gato" na parkiecie pojawił się w jednej akcji w samej końcówce trzeciego, ostatniego seta. Libero nie miał nawet okazji dotknąć piłki, ale najradośniej i najbardziej ekspresyjnie zareagował po zdobytym punkcie. Wywołało to ogromne uśmiechy u reszty polskich zawodników, jak również u selekcjonera Antigi. To wyraźny dowód na to, że "Gato" - mimo ciągłego siedzenia na ławce - jest bardzo optymistycznie nastawiony. Kontynuując dobry humor, Gacek chciał się wybrać po odbiór nagrody za najlepszego zawodnika meczu. Tym został jednak oficjalnie Bartosz Kurek (zdobył 21 punktów).

EKSLUZYWNA ROZMOWA Z ANDREĄ ANASTASIM
Zobacz także
  • Liga Światowa. Polska - Rosja 3:0. Piłkę przyjmuje Mateusz Mika Mateusz Mika zagrał kolejny dobry mecz w Pucharze Świata
  • Mateusz Mika i Piotr Gacek znaleźli się w szerokiej kadrze Polski na Puchar Świata Piotr Gacek: Chcemy pokazać, że poprzedni sezon nie był dziełem przypadku
  • Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 1:3. Na trybunach zasiadła rekordowa liczba widzów w Ergo Arenie "Bądźmy jedną drużyną", czyli Lotos Trefl zaprasza kibiców na nowy sezon
Skomentuj:
Puchar Świata w Japonii: Radosny Piotr Gacek. Mateusz Mika jako jedyny nie zagrał przeciwko Australii
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX