Sport.pl

Siatkarze Andrei Anastasiego nadal z Grupą Lotos. Koncern pozostanie sponsorem tytularnym

Grupa Lotos S.A. pozostanie sponsorem tytularnym gdańskich siatkarzy. Klub Trefl Gdańsk S.A. przedłużył współpracę z koncernem paliwowym o kolejny, siódmy już zespół. Lotos Trefl Gdańsk w nowym sezonie bronić będzie wicemistrza Polski, zadebiutuje ponadto w elitarnej Lidze Mistrzów.
Grupa Lotos to jedno z największych przedsiębiorstw w kraju. Jest koncernem naftowym zajmującym się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Jest producentem i dostawcą m.in. benzyny bezołowiowej, oleju napędowego, oleju napędowego do celów opałowych (lekki olej opałowy), paliwa lotniczego oraz ciężkiego oleju opałowego. Koncern specjalizuje się także w produkcji i sprzedaży olejów smarowych i asfaltów.

Grupa Lotos S.A. aktywnie angażuje się również w sponsoring sportu, będąc głównym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej, generalnym sponsorem polskiego narciarstwa i oficjalnym partnerem Roberta Kubicy. Wspiera także m.in. zespół rajdowy Lotos Rally Team i Lechię Gdańsk. Lotos Trefl Gdańsk jest w tym gronie jednym z najdłużej sponsorowanych podmiotów.

- Od początku naszej inwestycji w zespół gdańskich siatkarzy zakładaliśmy, że w pewnym momencie Lotos Trefl Gdańsk dołączy do ligowej czołówki. Misją Grupy Lotos jest bowiem angażowanie się w projekty długofalowe, nastawione na stopniowe osiąganie założonych wspólnie celów. Miniony sezon, w którym zespół Andrei Anastasiego dał tak wiele radości mieszkańcom Pomorza, utwierdził nas w przekonaniu, że w tę drużynę warto wierzyć i warto ją wspierać. Postawę Lotos Trefla docenili także kibice, którzy bardzo licznie pojawiali się na meczach w Ergo Arenie. Mamy nadzieję, że w kolejnym sezonie Lotos Trefl wykorzysta swój potencjał i da nam kolejne powody do dumy, zarówno w rozgrywkach PlusLigi, jak i Ligi Mistrzów. Z zadowoleniem spoglądamy również na pracę klubu z młodzieżą, która owocuje nie tylko medalami mistrzostw Polski juniorów i młodzików, ale przede wszystkim stałym transferem wychowanków do pierwszego zespołu - ocenia Jowita Twardowska, dyrektor ds. komunikacji i CSR Grupy Lotos S.A.

Najbliższy sezon będzie siódmym z kolei, w którym Grupa Lotos S.A. znajdzie się wśród sponsorów gdańskich siatkarzy. Po raz pierwszy wsparła ich finansowo w sezonie 2009/2010, kiedy żółto-czarni występowali jeszcze w pierwszej lidze. W kolejnych rozgrywkach została sponsorem tytularnym drużyny, która - już jako Lotos Trefl Gdańsk - awansowała do PlusLigi. Zakończony w kwietniu sezon 2014/2015 przyniósł gdańskiej siatkówce największe sukcesy w historii. Siatkarze prowadzeni przez Andreę Anastasiego sięgnęli po wicemistrzostwo i Puchar Polski. W kolejnych rozgrywkach zadebiutują w elitarnej Lidze Mistrzów.

- Grupa Lotos S.A. jest od lat silnym partnerem w budowie i rozwoju siatkówki w Gdańsku, wspierając nas w wielu obszarach funkcjonowania klubu. Po zeszłorocznych sukcesach, srebrnym medalu mistrzostw kraju oraz Pucharze Polski, stanęliśmy przed wyzwaniem zatrzymania 11 najważniejszych siatkarzy z ubiegłorocznego składu oraz organizacyjnego przygotowania do startu w elitarnej Lidze Mistrzów. Osiągnięcie obu celów udało się dzięki wspólnym wysiłkom i zaangażowaniu Grupy Lotos S.A. Jesteśmy dumni, że jedno z największych w Polsce przedsiębiorstw darzy nas zaufaniem już od siedmiu lat. Wierzymy, że występy drużyny Lotosu Trefla Gdańsk dostarczą naszemu sponsorowi tytularnemu i najliczniejszej publiczności w PlusLidze nie mniejszych emocji niż zeszłoroczne rozgrywki - deklaruje Piotr Należyty, prezes Lotosu Trefla Gdańsk.

TRÓJMIEJSCY SPORTOWCY W SOCIAL MEDIACH


Więcej o:

PlusLiga 2019/20

lp. Drużyna Pkt Sety Zw. Por.
1 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 40 44:16 13 3
2 PGE Skra Bełchatów 40 43:16 13 3
3 VERVA Warszawa 39 43:13 14 1
4 Jastrzębski Węgiel 32 36:19 12 3
5 Trefl Gdańsk 22 36:19 7 8
6 GKS Katowice 22 35:39 7 9
7 Aluron Virtu CMC Zawiercie 21 27:36 7 10
8 Indykpol AZS Olsztyn 20 31:36 7 9
9 MKS Ślepsk Suwałki 19 27:37 7 9
10 Cerrad Czarni Radom 19 28:34 6 8
11 Asseco Resovia 19 26:33 6 9
12 Cuprum Lubin 15 22:38 5 11
13 MKS Będzin 13 23:37 5 10
14 BKS Visła Bydgoszcz 9 18:50 1 16

  • Półfinały
  • Ćwierćfinały