Nieudany turniej siatkarzy Lotosu Trefla. Gdańszczanie ostatni w Turnieju Czterech Trenerów

Lotos Trefl Gdańsk zajął ostatnie - 4. miejsce w turnieju rozgrywanym w Elblągu. W półfinale zespół Andrei Anastasiego przegrał 1:3 z Cerradem Czarnymi Radom, a w spotkaniu, którego stawką był najniższy stopień podium gdańszczanie ulegli PGE Skrze Bełchatów.
W Turnieju Czterech Trenerów zagrały drużyny: Lotos Trefl, Cerrad Czarni Radom, Indykpol AZS Olsztyn oraz PGE Skra Bełchatów. W meczu o finału zespół Andrei Anastasiego uległ w czterech setach ekipie z Radomia. Po zaledwie trzech treningach z drużyną na parkiecie pojawił się także Murphy Troy, który wrócił z Pucharu Świata. Troy na boisko wybiegał tylko raz. Trener Andrea Anastasi nie musiał jednak z niego korzystać, bo dobrze dysponowany był Damian Schulz. Atakujący zdobył 21 punktów. Do tego dobrze spisali się środkowi: Bartosz Gawryszewski skończył sześć z siedmiu ataków i raz zablokował przeciwnika, a Artur Ratajczak do siedmiu skutecznych zbić dołożył dwa bloki i trzy punktowe serwisowe.

Lotos Trefl Gdańsk - Cerrad Czarni Radom 1:3

Sety: 26:28, 25:16, 19:25, 21:25

Lotos Trefl: Zemlik (11), Falaschi (1), Schulz (21), Gawryszewski (7), Ratajczak (12), Hebda (11), Czunkiewicz (libero) oraz Stępień, Troy.

Nawet seta nie ugrali z kolei wicemistrzowie Polski przeciwko PGE Skrze Bełchatów. Bełchatowianie pewnie wygrali i tym samym zajęli 3. miejsce w turnieju rozgrywanym w Elblągu. Dwa sety na boisku spędził Troy. W tym czasie zdobył sześć punktów. W jego grze widoczny był niedobór treningów z drużyną, do których powrócił dopiero w drugiej połowie tygodnia.

Podopieczni Andrei Anastasiego w Turnieju Czterech Trenerów uplasowali się na czwartym miejscu, a na pocieszenie do gdańskiej ekipy trafił tytuł najlepszego libero zawodów, którym wybrano Mateusza Czunkiewicza.

Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 0:3

Sety:18:25, 13:25, 13:25

Lotos Trefl: Zemlik (3), Grzyb (4), Stępień (1), Gawryszewski (4), Troy (6), Hebda (4), Czunkiewicz (libero) oraz Ptaszyński (1), Falaschi, Schulz (8).