Lotos Trefl Gdańsk przed debiutanckim sezonem w Lidze Mistrzów: Będziemy walczyli o wyjście z grupy

Trzy tygodnie zostały do rozpoczęcia najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek siatkarskich w Europie, Ligi Mistrzów. Debiutant Lotos Trefl Gdańsk nie kryje swoich celów i aspiracji. - Będziemy walczyli o wyjście z grupy - mówi Piotr Należyty, prezes gdańskiego zespołu.
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, właściciel klubu Trefl Gdańsk SA Kazimierz Wierzbicki, prezes Lotosu Trefla Gdańsk Piotr Należyty oraz pion sportowy: trener Andrea Anastasi, kapitan drużyny Bartosz Gawryszewski i atakujący Murphy Troy wzięli udział w konferencji zapowiadającej zbliżające się rozgrywki Ligi Mistrzów, w których gdańszczanie będą debiutować. - Weszliśmy na szczyty i to zasługa wszystkich działaczy, a przede wszystkim zawodników i trenera - mówi z dumą prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

- To coś wspaniałego dla całego Gdańska i Trójmiasta. W zeszłym sezonie kilka kroków zrobiliśmy szybciej, niż się spodziewaliśmy, dlatego oczekiwania też rosną. Będziemy walczyli o wyjście z grupy, to są nasze cele i mamy nadzieję, że będziemy występować w Lidze Mistrzów już rokrocznie. Z pewnością stać nas na to. Co do rozgrywek ligowych, to z pewnością nie jest celem na śmierć i życie obrona wicemistrzostwa Polski. Teraz będziemy grali przecież co trzy dni - dodaje z kolei prezes klubu Piotr Należyty.

W Lidze Mistrzów siatkarzy weźmie udział 28 zespołów podzielonych na siedem czterozespołowych grup. Zespoły z pierwszych miejsc oraz pięć najlepszych z drugich miejsc awansuje bezpośrednio do Playoff 12.

- Dzisiaj rozmawiamy o najlepszych rozgrywkach europejskich. To zupełnie co innego, niż krajowe zmagania. Każda grupa jest z pewnością interesująca, my też trafiliśmy na bardzo prestiżowe zespoły. Granie np. przeciwko Modenie to duży plus dla nas. W moim kraju wielu jest fanów tej drużyny z mojego otoczenia, także znam ten klub bardzo dobrze. Na pewno będziemy robić wszystko, żeby pokazać się w tych rozgrywkach z dobrej strony. To będzie szalony sezon. Mnóstwo meczów i będzie niezmiernie trudno zagrać we wszystkich na tak samo wysokim poziomie. A w grudniu i styczniu znowu stracimy swoich podstawowych zawodników, bo reprezentacja Polski zagra w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich - ocenia trener Lotosu Trefla Andrea Anastasi. - Ostatni sezon był dla mnie niesamowity! Mieliśmy ogromne wsparcie i to nas zdecydowanie niosło. Jestem dumny, że jako trener wystąpię w Lidze Mistrzów. A co do pomocy, to nigdy tego wsparcia nie jest za wiele. Wiecie o czym mówię? Pieniędzy nie odmówimy - śmieje się Włoch.

- To będzie jeden z najważniejszych dni w historii naszego klubu. Od dwóch miesięcy trenujemy ciężko, by być w jak najlepszej formie na starcie rozgrywek i mamy nadzieję, że w swoim debiucie w tych najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywkach w Europie zaprezentujemy się z dobrej strony. Wiemy też, że nasi kibice nie mogą doczekać się startu Ligi Mistrzów i mamy nadzieję, że po raz kolejny wypełnią Ergo Arenę, będąc naszym siódmym zawodnikiem - mówi kapitan Lotosu Trefla Gdańsk Bartosz Gawryszewski.

Z kolei mimo doświadczenia i sukcesów w reprezentacji USA, dla atakującego Murphy Troya będzie to debiut w Lidze Mistrzów.

- To wielki zaszczyt, tak jak trener mówił. Niesamowite wyzwanie i zupełnie coś nowego. Mam nadzieję, że wyciągniemy z tego mnóstwo doświadczenia i będziemy też dobrze bawić się siatkówką w Europie - komentuje Amerykanin.

- Musimy stać się takim wizerunkiem sportu, jakim jest Barcelona. Będziemy do tego dążyć, by wizerunkowo stać się takim klubem. Żeby wszyscy nas kochali! - wyznacza zaś cel właściciel klubu Trefl Gdańsk SA Kazimierz Wierzbicki.

Debiut w Lidze Mistrzów Lotos Trefl Gdańsk zaliczy 3 listopada o godz. 18 w Ergo Arenie w meczu z Vojvodiną Nowy Sad. Bilety na ten wielki mecz trafiły do sprzedaży już 10 października. Można je nabyć poprzez stronę www.trefl.kupbilety.pl, a także w kasach Ergo Areny, w Sklepie Koszykarza, w Hotelu Haffner, siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot i 44 salonikach prasowych sieci Kolporter na terenie województwa pomorskiego. Najtańsze bilety normalne można nabyć w cenie 20 złotych.

EKSLUZYWNA ROZMOWA Z ANDREĄ ANASTASIM


PlusLiga 2019/20

lp. Drużyna Pkt Sety Zw. Por.
1 VERVA Warszawa 59 65:21 21 2
2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 58 64:22 19 4
3 Jastrzębski Węgiel 48 53:31 17 6
4 PGE Skra Bełchatów 48 55:30 16 7
5 Trefl Gdańsk 35 46:41 11 11
6 GKS Katowice 32 47:53 10 13
7 Cerrad Czarni Radom 31 41:42 10 11
8 MKS Ślepsk Suwałki 28 38:49 10 12
9 Indykpol AZS Olsztyn 26 39:45 9 12
10 Aluron Virtu CMC Zawiercie 26 34:48 9 13
11 MKS Będzin 24 36:50 9 13
12 Cuprum Lubin 23 33:53 8 15
13 Asseco Resovia 21 32:57 6 17
14 BKS Visła Bydgoszcz 12 26:67 2 21

  • Półfinały
  • Ćwierćfinały