Siatkarze Lotosu Trefla na 5. miejscu w memoriale Zdzisława Ambroziaka

Ślepsk Suwałki

Ślepsk Suwałki (Fot: WOJCIECH OTŁOWSKI)

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk zajęli 5. miejsca podczas rozgrywanego w Warszawie X memoriału Zdzisława Ambroziaka. Podopieczni Andrei Anastasiego najpierw przegrali z Indykpolem AZS Olsztyn, a potem pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz.
Lotos Trefl cały czas występuje bez trzech podstawowych zawodników, którzy w ostatnich tygodniach wypełniali obowiązki reprezentacyjne - Mateusza Miki, Piotra Gacka oraz Niemca Sebastiana Schwarza. Niedługo dołączą oni do drużyny, ale na razie musi ona sobie radzić bez nich.

W pierwszym meczu turnieju gdańszczanie już po raz piąty w obecnym okresie przygotowawczym spotkali się z Indykpolem i wciąż nie mogą go pokonać (wcześniej trzy razy przegrali, a jeden ze sparingów zakończył się nietypowym wynikiem 2:2). Tym razem przewaga rywali była wyraźna, zespół z Olsztyna dominował w każdym z setów i łatwo wygrał 3:0. Tym samym awansował do półfinału turnieju, a Lotosowi pozostał mecz o 5. miejsce. W nim podopieczni Andrei Anastasiego pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz 3:1. Świetnie spisał się w tym meczu Amerykanin Murphy Troy, który zdobył 25 punktów. Jednak odkryciem meczu był młodziutki Kamil Dębski, który w dniu swoich 18. urodzin dał bardzo dobrą zmianę, zdobył osiem punktów i w nagrodę został uhonorowany tytułem MVP spotkania.

W finale X memoriału Zdzisława Ambroziaka zmierzą się w niedzielę (godz. 14) Asseco Resovia i AZS Politechnika Warszawa. O 3. miejsce zagrają Indykpol oraz Skra Bełchatów.

Lotos Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 0:3

Sety: 23:25, 19:25, 22:25

Lotos Trefl: Falaschi, Zemlik, Grzyb, Troy, Hebda, Ratajczak, Czunkiewicz (libero) oraz Stępień, Gawryszewski, Schulz.

Indykpol AZS: Woicki, Stoilović, Zniszczoł, Adamajtis, Bednorz, Zajder, Potera (libero) oraz Bieńkowski. Lotos Trefl Gdańsk - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1

Sety: 21:25, 26:24, 25:23, 25:18

Lotos Trefl: Falaschi, Zemlik, Grzyb, Troy, Hebda, Gawryszewski, Czunkiewicz (libero) oraz Dębski, Schulz, Stępień.

Łuczniczka: Nowakowski, Ferens, Radke, Ruciak, Kosok, Krzysiek, Żurek (libero) oraz Wiese, Murek, Wolański.

DZIEWIĘĆ FINAŁÓW EUROPEJSKICH PUCHARÓW DLA ZESPOŁÓW Z TRÓJMIASTA. KTO PRZED SIATKARKAMI ATOMU?