Siatkarski Messi i tykająca bomba w jednym przyjeżdża do Trójmiasta

Gwiazdozbiór z Modeny, który przyjeżdża do Trójmiasta na mecz Lotosem Trefl ma w swoim składzie istnego rodzynka. Człowieka, który jest mieszanką kilku osobowości - Earvina N'Gapetha.
To pomieszanie kilku piłkarskich charakterów. N'Gapeth budową ciała przypomina Cristiano Ronaldo, umiejętnościami Messiego, a stylem życia Mario Balotellego - istny rozrabiaka. Różnica jednak taka, że dość kontrowersyjny styl życia Francuza wcale nie przekłada się na jego gorszą dyspozycję na boisku. Jest wręcz przeciwnie.Niesforny nastolatek

W CV osiągnięć pozasportowych wpisywać nie musi, co dla samego N'Gapetha to pewnie bardzo dobra wiadomość. Lista wybryków przyjmującego DHL Modeny jest bowiem długa.

Zaczęło się jako niespełna 20-letni zawodnik, kiedy zrobił w reprezentacyjnej szatni nie lada awanturę. Wschodzący wówczas gwiazdor był sfrustrowany, że dostaje tak niewiele szans podczas mistrzostw świata. Został oczywiście dyscyplinarnie wyrzucony z kadry.

- Zachowanie N'Gapetha było niegodne sportowca - napisała wtedy w oświadczeniu francuska federacja.

Dwa lata później - według sądu - brał czynny udział w bójce w jednym z francuskich klubów nocnych. Dotkliwie pobity został chłopak dziewczyny, którą koledzy N'Gapetha mieli prosić o numer telefonu. Francuz miał później brać udział w bójce buntującego się partnera dziewczyny. Wyrok? Trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Ucieczka od ojca i kolejna bójka

Frustracja N'Gapetha sięgała również jego życia w Rosji. Na początku 2014 roku postanowił nie wracać z turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata do swojego aktualnego pracodawcy - Kuzbassy Kemerowo, której trenerem był jego ojciec Eric. Przyjmujący miał dość przebywania tysiące kilometrów od swojej narzeczonej, która była wówczas w ciąży. N'Gapeth postanowił po prostu już nie pojawiać się w klubie.

- To cios w plecy. Nie mam słów, żeby o tym mówić. Syn o decyzji powiedział mi godzinę przed meczem z Gazpromem-Jugrą Surgut - mówił wówczas rozżalony ojciec siatkarza.

W lipcu ubiegłego roku pobił jeszcze pracownika kolei TGV, że ten nie chciał opóźnić pociągu, a po meczu tegorocznej Ligi Mistrzów z Ach Bled Volley, jadąc samochodem potrącił trzy osoby i uciekł z miejsca wypadku. Dzień później sam zgłosił się na policję i przeprosił.

Wirtuoz na parkiecie

To wszystko Francuz przykrywa - lepiej lub gorzej - wybrykami na parkiecie - tym razem już pozytywnymi. Jego firmowym zagraniem jest atak tak zwanym hakiem, tyłem do siatki. Robi to z tak wielką nonszalancją, jakby nie sprawiało mu to żadnej trudności, a tego typu zagranie było chlebem powszednim. Czynił tak i w Modenie i reprezentacji kraju nawet, gdy w górze była piłka meczowa!

- To według mnie najlepiej atakujący siatkarz świata. Przy siatce czyni cuda - komplementuje Francuza rozgrywający Lotosu Trefla Marco Falaschi.

- N'Gapeth? O, tak - jest genialny! Ale Modena to nie tylko on - potwierdza trener gdańszczan Andrea Anastasi.

Mówi się, że Francuz ma największy arsenał w ataku wśród wszystkich siatkarzy na świecie. Potencjał, który w pełni wykorzystuje na boisku, gdzie absolutnie wyłącza się z otaczającej go "drugiej rzeczywistości", w której zdecydowanie nie jest już takim guru.

- Powiem tak - każdy mecz ma swoją historię. Wiem, że Lotos Trefl ma wiele wspaniałych kibiców. Na pewno o kolejne zwycięstwo będzie nam znacznie trudniej - powiedział krótko o czwartkowym meczu z żółto-czarnymi francuski gwiazdor.

ROK 2015 W WYKONANIU LOTOSU TREFLA OCZAMI MARCO FALASCHIEGO. "INCREDIBILE!" [PODSUMOWANIE]


PlusLiga 2019/20

lp. Drużyna Pkt Sety Zw. Por.
1 VERVA Warszawa 59 65:21 21 2
2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 58 64:22 19 4
3 Jastrzębski Węgiel 48 53:31 17 6
4 PGE Skra Bełchatów 48 55:30 16 7
5 Trefl Gdańsk 35 46:41 11 11
6 GKS Katowice 32 47:53 10 13
7 Cerrad Czarni Radom 31 41:42 10 11
8 MKS Ślepsk Suwałki 28 38:49 10 12
9 Indykpol AZS Olsztyn 26 39:45 9 12
10 Aluron Virtu CMC Zawiercie 26 34:48 9 13
11 MKS Będzin 24 36:50 9 13
12 Cuprum Lubin 23 33:53 8 15
13 Asseco Resovia 21 32:57 6 17
14 BKS Visła Bydgoszcz 12 26:67 2 21

  • Półfinały
  • Ćwierćfinały