Duża niespodzianka w Lubinie. Lotos Trefl rozbity w trzech setach

Lotos Trefl Gdańsk na kolanach! Zawodnicy prowadzeni przez Andreę Anastasiego polegli w trzech setach w wyjazdowym spotkaniu z Cuprumem Lubin, przez co ich sytuacja w tabeli może się niedługo mocno skomplikować.

Polub nas na Facebooku

Zarówno jedni, jak i drudzy mieli o co walczyć. Cuprum wciąż marzył o awansie do czołowej szóstki, natomiast żółto-czarni mieli nadzieję na powiększenie przewagi nad goniącymi ich drużynami z Bełchatowa i Rzeszowa.

Na początku pierwszego seta nic nie wskazywało na to, że padnie on łupem gospodarzy. Aktywny w ataku był m.in. Murphy Troy, a na pierwszej przerwie technicznej gdańszczanie prowadzili 8:6. Generalnie przyjezdni cały czas znajdowali się na prowadzeniu, ale coś pękło w końcówce partii. Od stanu 17:17 zespół z Lubina grał jak natchniony.

Zresztą to, że podopieczni Andrei Anastasiego nie będą mieć łatwo pokazał już pierwszy mecz w ERGO Arenie. Wówczas Lotos Trefl pokonał Cuprum dopiero po tie-breaku. Tym razem o podobnym rezultacie nie było jednak mowy.

Jakby na potwierdzenie przyszła druga partia, na początku bardzo wyrównana. Gdańszczanie mieli jednak ogromne problemy ze skutecznym przyjęciem zagrywki, co gospodarze skrzętnie wykorzystywali. I ponownie to miejscowy zespół okazał się skuteczniejszy na finiszu partii.

Wicemistrzowie Polski byli w zasadzie bezradni, co pokazał również trzeci set, wygrany przez lubinian do 17! To była po prostu masakra i dobitne pokazanie, kto w sobotni wieczór był zespołem zdecydowanie lepszym.

Cuprum Lubin - Lotos Trefl Gdańsk 3:0

Sety: 25:21, 25:20, 25:17

Cuprum: Kaczmarek, Pupart, Böhme, Täht, Możdżonek, Łomacz, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz.

Lotos Trefl: Grzyb, Falaschi, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Mika, Gacek (libero) oraz Stępień, Czunkiewicz, Schulz, Hebda.