Siatkarze Lotosu Trefla przerwali serię porażek i wrócili na 4. miejsce w tabeli

W zaległym meczu Plus Ligi siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk pokonali w Ergo Arenie BBTS Bielsko-Biała 3:1. Tym samym przerwali serię trzech porażek z rzędu i wrócili na 4. miejsce w tabeli.
Mecz zaczął się dla wciąż aktualnych wicemistrzów Polski bardzo źle. Co prawda w pierwszym secie aż do stanu 17:16 toczyła się zacięta walka punkt za punkt (z lekką przewagą gdańszczan), ale wówczas zdarzyło się coś niespotykanego. Najpierw dwie kolejne akcje skończył rozgrywający gości Bartłomiej Neroj (najpierw kiwka, potem atak z drugiej piłki), a potem w trzech akcjach z rzędu zablokowany został wracający do gry po chorobie Mateusz Mika. Bielszczanie objęli prowadzenie 21:17 i spokojnie doprowadzili seta do szczęśliwego dla siebie końca.

W tym momencie wydawało się, że koszmarna seria kolejnych porażek może przedłużyć się do czterech, ale od drugiej partii Lotos Trefl wreszcie zaczął grać o poziom lepiej niż w poprzednich spotkaniach i w początkowej fazie starcia z BBTS. Skuteczność poprawił Murphy Troy, świetnie spisywali się dwaj środkowi - Wojciech Grzyb i Artur Ratajczak, dobrą zmianę dał też Miłosz Hebda. Trzy kolejne sety łatwo padły łupem gospodarzy, którzy z precyzją szwajcarskiego zegarka za każdym razem wyliczali rywala do 18. Tym samym wygrali pierwszy mecz od niemal miesiąca (28 lutego pokonali ZAKS-ę Kędzierzyn-Koźle).

Dzięki temu zwycięstwu Lotos Trefl wrócił na 4. miejsce w tabeli i na trzy kolejki przed końcem sezonu zasadniczego ma punkt przewagi nad piątym Cuprum Lubin (zostały mu już tylko dwa mecze) oraz dwa nad szóstym Cerradem Czarnymi Radom. Podopieczni Andrei Anastasiego mają jeszcze do rozegrania spotkania z Indykpolem AZS Olsztyn, Asseco Resovią oraz MKS Będzin (wszystkie u siebie). Cuprum i Cerrad zmierzą się jeszcze ze sobą (w Lubinie), oprócz tego radomianie zagrają z PGE Skrą Bełchatów (na wyjeździe) i Jastrzębskim Węglem (u siebie), z kolei Cuprum podejmie jeszcze ZAKS-ę. Szansa na utrzymanie przez gdańszczan 4. miejsca (trzecia w tej chwili PGE Skra wydaje się być poza zasięgiem) i tym samym uzyskanie prawa walki o brązowy medal, jest więc bardzo duża.

Lotos Trefl Gdańsk - BBTS Bielsko-Biała 3:1

Sety: 21:25, 25:18, 25:18, 25:18

Lotos Trefl: Falaschi, Grzyb, Schwarz, Troy, Ratajczak, Mika, Gacek (libero) oraz Hebda, Stępień, Schulz, Czunkiewicz.

BBTS: Neroj, Kapelus, Janeczek, Sacharewicz, Kwasowski, Krulicki, Koziura (libero) oraz Pilarz, Bogdan.