Lotos Trefl zwycięstwem zakończył sezon zasadniczy

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Lotosu Trefla pokonali w Ergo Arenie MKS Będzin 3:1. Gdańszczanie już wcześniej zapewnili sobie 4. miejsce, co oznacza, że powalczą o brązowy medal.
Po pierwszym secie, wygranym 25:16, wydawało się, że podopieczni Andrei Anastasiego wygrają z ostatnim zespołem tabeli szybko, łatwo i przyjemnie. Nic bardziej mylnego. W drugiej partii rozgorzała bowiem niezwykle zacięta walka, aż 14 razy na tablicy wyników widniał remis. W dramatycznej końcówce minimalnie lepsi okazali się goście, którzy wygrali 30:28 i wyrównali na 1:1.

Jednak dwa kolejne sety znów przebiegały pod dyktando Lotosu Trefla. Wygrane do 15 i 22 dały im ostatecznie zwycięstwo 3:1.

Teraz przed gdańszczanami rywalizacja o brązowy medal z PGE Skrą Bełchatów. Toczyć się będzie ona do trzech zwycięstw, dwa pierwsze mecze rozegrane zostaną w Bełchatowie - 21 i 22 kwietnia. Potem rywalizacja przeniesie się do Gdańska, gdzie zespoły zmierzą się 26 i ewentualnie 27 kwietnia. Jeśli po czterech spotkaniach będzie remis 2:2, decydujący piąty mecz odbędzie się 1 maja w Bełchatowie.

Lotos Trefl Gdańsk - MKS Będzin 3:1

Sety: 25:16, 28:30, 25:15, 25:22

Lotos: Falaschi, Grzyb, Schwarz, Troy, Gawryszewski, Mika, Gacek (libero) oraz Stępień, Ratajczak, Hebda.

MKS: Warda, Żuk, Sanders, Laane, Piotrowski, Batchkala, Kaczmarek (libero) Pawliński, Oczko, Kamiński, Stysiał, Peszko, Piotrowski.