Niespodzianki w Bełchatowie nie było. Porażka Lotosu Trefla z PGE Skrą

Siatkarze Lotosu Trefla przegrali w pierwszym meczu o trzecie miejsce z PGE Skrą Bełchatów 0:3. Gdańszczanie przez większą część meczu byli bez argumentów.
Zajęcie przez Lotos Trefl czwartego miejsca w tabeli Plus Ligi po sezonie zasadniczym oznaczała dwie rzeczy: pierwsza - i najważniejsza - to taka, że gdańszczanom dało to możliwość gry o brązowe medale, druga, że dwa pierwsze mecze walki o krążek trzeba było rozegrać na parkiecie rywala, a więc PGE Skry Bełchatów (rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw). Wywalczenie brązu przez wicemistrzów Polski mogło być więc tym bardziej utrudnione.

Faworyt meczu? PGE Skra Bełchatów. Gdańszczanie skazywani byli może nie tyle na pożarcie, co na wyraźną porażkę. W pierwszym secie z początku to goście zaznaczyli swoją obecność na parkiecie. Trwało to jednak krótko, kiedy kilkoma punktowymi blokami zostali zatrzymani przez bełchatowian za sprawą Srecko Lisinaca i Nicolasa Uriarte. Przewaga gospodarzy rosła, ich gra w obronie była godna podziwu, a Lotos Trefl nie był po prostu w stanie kończyć ataków w pierwszym tempie. Kontry otrzymywali więc bełchatowianie i bezlitośnie je wykorzystywali.

Wszystko niespodziewanie wyrównało się od stanu 22:18 dla Skry. Sporo nerwowości po stronie gospodarzy było wynikiem niewygodnych zagrywek flotem Sebastiana Schwarza. Ostatecznie na przewagi górą byli brązowi medaliści z zeszłego sezonu.

Trener gości Andrea Anastasi musiał szukać zmian. Wszedł za Murphy Troya Damian Schulz, a za rozgrywającego Marco Falaschiego już w drugim secie pojawił się Przemysław Stępień. Lotos Trefl był powoli obnażany ze swoich słabości. Akcje gdańszczan z rzadka się zazębiały, zaś gospodarze funkcjonowali na wielu polach. Ich wygrana w drugim secie była wręcz miażdżąca (25:15) i doszczętnie pozbawiła jakichkolwiek argumentów gości.

Pobudka po stronie siatkarzy z Trójmiasta nastąpiła dopiero w trzeciej partii. Wtedy gdańszczanie uciekli nawet na cztery punkty. Ale i na to Skra znalazła sposób. Nadrobiła ze stanu 15:19 i pewnie triumfowała w całym meczu 3:0. Mecz gospodarze wygrali głównie znakomitym serwisem.