Rio 2016. Polacy przegrali po tiebreaku z Rosją, Mika punktował stabilnie

Siatkarze reprezentacji Polski przegrali w czwartym meczu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro z Rosjanami 2:3. Dziewięć punktów w tym spotkaniu zdobył przyjmujący Lotosu Trefla Gdańsk, Mateusz Mika.
Mika tradycyjnie już był zawodnikiem wyjściowej szóstki. Zagrał też we wszystkich pięciu setach biało-czerwonych. Jak w tym czasie punktował?

Podobnie, jak w starciu z Argentyńczykami, Mika zdobył dziewięć punktów (znowu osiem po ataku i jeden blokiem). Był drugim najlepiej punktującym drużyny, bo najlepszym okazał się Bartosz Kurek, który zgromadził aż 31 punktów w tym spotkaniu!

Reprezentanci Polski cały mecz w zasadzie gonili Rosjan. Kiedy doszło do tiebreak, bliscy byli też obronienia trzech piłek meczowych, ale rywale ostatecznie wykorzystali tę ostatnią. Porażka 2:3 nie jest wielką stratą, lecz raczej na pewno zabiera Polakom szansę zwycięstwa w swojej grupie.

W ostatnim starciu biało-czerwoni grają z Kubańczykami (15 sierpnia, godz. 22.05) i najpewniej wygrają bez utraty seta (Kubańczycy to najgorsza ekipa naszej grupy). Będąca obecnie na pierwszym miejscu Argentyna, by znaleźć się za Polską, musiałaby wygrać z Egiptem nie więcej niż 3:1. Gdy jednak tak się stanie, podopieczni Stephane'a Antigi wygrają grupę, lecz gdy Argentyńczycy nie stracą seta, biało-czerwoni wyjdą z drugiego miejsca. Oznacza to, że w ćwierćfinale zagrają nie z czwartym, a trzecim zespołu grupy A.