Lotos Trefl rozpoczyna sezon. "Walczymy o pierwszą czwórkę"

W poniedziałek 3 października o godz. 18 Lotos Trefl rozpocznie nowy sezon PlusLigi. Rywalem w sopocko-gdańskiej Ergo Arenie będzie Effector Kielce. Po raz pierwszy też na parkiecie razem z siatkarzami pojawi się Neptun - symbol Gdańska, który pojawi się na nowych koszulkach zawodników.
- Jestem bardzo zadowolony, że udało się zrealizować ten projekt. Klub jest zawsze otwarty na nowinki, dlatego chciałbym podziękować Martynie Drozdowskiej, właścicielce firmy Project Mess, za to, że zgodziła się zaprojektować numerki na koszulkach - mówił współautor nowych koszulek Lotosu Trefla, nowy rozgrywający drużyny Michal Masny.

"Miśkin" jest jednym z zawodników, którzy zostali pozyskani między sezonami. Oprócz niego do drużyny dołączyli Dmytro Paszycki, Szymon Romać, Bartosz Pietruczuk, Patryk Niemiec, Fabian Majcherski i Szymon Jakubiszak.

- Zbudowaliśmy skład, łącząc doświadczenie z młodością. Wizja naszego klubu zakłada przede wszystkim rozwój młodych siatkarzy, którzy w przyszłości będą stanowić o sile polskiej siatkówki. Cieszę się, że u nas jest bardzo dobrze rozwinięte szkolenie młodzieży. Staraliśmy się pozyskać na ten sezon graczy takich, jak Masny, czy Paszycki i bardzo się cieszę, że to nam się udało, ale także włączyć do składu naszą młodzież. Ma ona siatkarsko dorastać i się rozwijać - skomentował trener Andrea Anastasi.

Majcherski, Pietruczuk oraz Jakubiszak zanim dołączyli do drużyny seniorów, przez lata byli szkoleni w zespołach młodzieżowych Trefla Gdańsk. - Cieszę się, że klub daje szansę graczom takim jak ja, wychowanym w naszych grupach młodzieżowych. Jest to bardzo motywujące, w pierwszym zespole spotykam przecież kilku chłopaków, z którymi występowałem w Młodej Lidze, choćby Szymona Jakubiszaka, który niedawno do nas dołączył. W tym sezonie czeka mnie dużo pracy, ale mam się od kogo uczyć, bo przecież trenuję razem z jednym z najlepszych graczy na tej pozycji w historii polskiej siatkówki, czyli u boku Piotra Gacka - powiedział młody libero Majcherski.

Zawodnicy do startu PlusLigi przygotowywali się przez ostatnie dwa miesiące. W sumie spędzili ponad 130 godzin na treningach, a także rozegrali 15 meczów kontrolnych.

- Okres przygotowawczy do sezonu na pewno czujemy w kościach. Jak co roku z trenerem Anastasim ten czas jest bardzo intensywny. Niektórzy nowi zawodnicy byli zdziwieni, że tak ciężko można pracować w okresie przygotowawczym. Za nami dużo sparingów, ale każdy ten mecz działał na naszą korzyść, ponieważ jesteśmy przebudowanym zespołem i musimy się zgrać, przećwiczyć pewne elementy taktyczne i techniczne. Teraz czeka nas to, co lubimy najbardziej, czyli rozgrywki ligowe - skomentował kapitan, Bartosz Gawryszewski.

Z pierwszym przeciwnikiem gdańszczanie zmierzą się już w najbliższy poniedziałek 3 października o godz. 18 w Ergo Arenie. Jakie są cele drużyny na nadchodzące rozgrywki?

- Lotos Trefl już od dwóch sezonów jest drużyną wysokiej jakości i chcemy ją utrzymać dalej. Sądzę, że skład, który zbudowaliśmy wspólnie z trenerem, stawiając też na naszych wychowanków, pozwala nam myśleć o realnej walce o pierwszą czwórkę. W okresie przygotowawczym nasz sztab miał do dyspozycji niemal wszystkich zawodników, zespół w spokoju mógł ten czas przepracować zgodnie z planem. To powoduje, że z optymizmem patrzę na nadchodzące rozgrywki. Liczę też na to, że drużyna w każdym meczu będzie dawać z siebie wszystko. Jest to oczywiście sport, więc porażki się na pewno mogą zdarzyć, ale chciałbym, żeby nasi kibice wychodzili zawsze z hali z przekonaniem, że drużyna zrobiła wszystko, żeby mecz wygrać, że zostawiła po sobie jak najlepsze wrażenie. Ciężko byłoby realizować te wszystkie cele, gdyby nie nasi partnerzy i sponsorzy. Cieszymy się, że Grupa Lotos po raz kolejny nam zaufała, cieszymy się, że Miasto Gdańsk nadal nas wspiera, a także pomaga nam rzesza innych partnerów. Pozostaje nam wszystkim tylko życzyć udanego sezonu i zapraszam na mecze - podsumował prezes Dariusz Gadomski.

Trwa sprzedaż biletów i karnetów na mecze gdańskiego zespołu. Są one dostępne na stronie trefl.ticketsoft.pl.

PlusLiga 2019/20

lp. Drużyna Pkt Sety Zw. Por.
1 VERVA Warszawa 59 65:21 21 2
2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 58 64:22 19 4
3 Jastrzębski Węgiel 48 53:31 17 6
4 PGE Skra Bełchatów 48 55:30 16 7
5 Trefl Gdańsk 35 46:41 11 11
6 GKS Katowice 32 47:53 10 13
7 Cerrad Czarni Radom 31 41:42 10 11
8 MKS Ślepsk Suwałki 28 38:49 10 12
9 Indykpol AZS Olsztyn 26 39:45 9 12
10 Aluron Virtu CMC Zawiercie 26 34:48 9 13
11 MKS Będzin 24 36:50 9 13
12 Cuprum Lubin 23 33:53 8 15
13 Asseco Resovia 21 32:57 6 17
14 BKS Visła Bydgoszcz 12 26:67 2 21

  • Półfinały
  • Ćwierćfinały