Lotos Trefl wygrał po tie-breaku z MKS-em Będzin

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk pokonali na wyjeździe MKS Będzin 3:2. Tym samym żółto-czarni odnieśli drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie.
Obie drużyny przystępowały do meczu w diametralnie różnych nastrojach. Przed tygodniem MKS zdecydowanie przegrał z PGE Skrą Bełchatów 0:3, zaś gdańszczanie pokonali w ERGO Arenie drużynę Effectora Kielce. Inna sprawa, że gdańscy zawodnicy mieli po tym spotkaniu wiele zastrzeżeń odnośnie własnej postawy.

Po wyrównanym początku pierwszego seta gdańszczanie wypracowali sobie bezpieczną przewagę, której nie oddali do końca. W drugiej odsłonie role się jednak odwróciły. Już na starcie MKS mocno odskoczył żółto-czarnym i nie pozwolił im na zbyt wiele, utrzymując bezpieczny dystans. Jeśli zawodnicy Lotosu Trefla mieli nadzieję na szaleńczą pogoń, rozwiał je w końcówce partii Krzysztof Rejno, który demolował rywali skuteczną zagrywką.

Obie drużyny grały w tym meczu zrywani, czego najlepszym dowodem były trzeci i czwarty set, na przemian pewnie wygrywany przez każdą ze stron. MVP spotkania został Mateusz Mika, na którego koledzy z drużyny mogli liczyć w trudnych chwilach, m.in. w trzecim secie i tie-breaku.

MKS Będzin - Lotos Trefl Gdańsk 2:3

Sety: 22:25, 25:17, 20:25, 25:20, 13:15

MKS: Waliński, Roberts, Ratajczak, Seif, Rejno, Araujo, Potera (libero) oraz Piotrowski, Kozub, Peszko

Lotos Trefl: Masny, Schulz, Pietruczuk, Mika, Gawryszewski, Paszycki, Gacek (libero) oraz Stępień, Jakubiszak, Romać