Lotos Trefl Gdańsk skompletował skład na sezon 2011/2012 PlusLigi. Dwa wolne miejsca w 14-osobowym zespole zajęli polscy przyjmujący Rafał Sobański i Maciej Wołosz.
Ostatnie wzmocnienia nie powalają na kolana. Wiadomo po nich, że podstawowymi przyjmującymi beniaminka PlusLigi będą Matti Hietanen i Stanislav Petkov. Ciężko bowiem wyobrazić sobie, aby takowym był 20-letni Sobański. Mierzący 195 cm przyjmujący z Lotosem Trefl związany jest od 2007 roku. Nową twarzą w zespole Grzegorza Rysia będzie natomiast Wołosz. Jeszcze niedawno siatkarz ten, walczył o to, aby odebrać gdańszczanom awans do PlusLigi. Jego poprzedni zespół Jadar Radom mierzył się bowiem z Lotosem Trefl w finale play-off I ligi. Wołosz ma 29 lat i jest wychowankiem Truso Elbląg. Posiada doświadczenie w PlusLidze - w sezonie 2009/2010 grał w Siatkarzu Wieluń.
Lotos Trefl przygotowania do nowego sezonu rozpocznie 1 sierpnia. Przez pierwsze dwa tygodnie trenować będzie na własnych obiektach.