Sport.pl

Poznaliśmy nowy terminarz PlusLigi. Na początek wielki hit w Ergo Arenie!

W pierwszym meczu PlusLigi siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk zagrają z mistrzem Polski Skrą Bełchatów.
Sezon ruszy 1 października. Zgodnie z regulaminem rozgrywek w pierwszej kolejce beniaminek PlusLigi zagra we własnej hali z mistrzem Polski PGE Skrą Bełchatów. Smaczku temu meczowi dodaje fakt, że prezesem Skry jest Konrad Piechocki, pełniący analogiczną funkcję w drużynie siatkarek Atomu Trefl Sopot. Tak Lotos, jak i Atom mają z kolei wspólnego prezesa w osobie Kazimierza Wierzbickiego, który tym razem stanie z Piechockim po dwóch stronach barykady.

Według regulaminu w fazie play-off o tytuł Mistrza Polski grają zespoły, które po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek zajmą w tabeli miejsca od 1 do 8. Rywalizacja o tytuł Mistrza Polski obejmie trzy rundy. Z kolei zespoły, które zajmą w fazie zasadniczej 9 i 10 miejsce, zagrają (do trzech zwycięstw) o utrzymanie w PlusLidze.

Terminarz PlusLigi sezon 2011/2012

Faza zasadnicza

01.10.2011

Lotos Trefl Gdańsk - PGE SKRA Bełchatów

Fart Kielce - ZAKSA Kędzierzyn - Koźle

Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS UWM Olsztyn

Tytan AZS Częstochowa - Jastrzębski Węgiel

AZS Politechnika Warszawska - Delecta Bydgoszcz

08.10.2011

Lotos Trefl Gdańsk - Delecta Bydgoszcz

Jastrzębski Węgiel - AZS Politechnika Warszawska

Indykpol AZS UWM Olsztyn - Tytan AZS Częstochowa

Fart Kielce - Asseco Resovia Rzeszów

PGE SKRA Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn - Koźle

12.10.2011

ZAKSA Kędzierzyn - Koźle - Lotos Trefl Gdańsk

Asseco Resovia Rzeszów - PGE SKRA Bełchatów

Tytan AZS Częstochowa - Fart Kielce

AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS UWM Olsztyn

Delecta Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel

15.10.2011

Lotos Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel

Indykpol AZS UWM Olsztyn - Delecta Bydgoszcz

Fart Kielce - AZS Politechnika Warszawska

PGE SKRA Bełchatów - Tytan AZS Częstochowa

ZAKSA Kędzierzyn - Koźle - Asseco Resovia Rzeszów

22.10.2011

Asseco Resovia Rzeszów - Lotos Trefl Gdańsk

Tytan AZS Częstochowa - ZAKSA Kędzierzyn -Koźle

AZS Politechnika Warszawska - PGE SKRA Bełchatów

Delecta Bydgoszcz - Fart Kielce

Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS UWM Olsztyn

29.10.2011

Lotos Trefl Gdańsk - Indykpol AZS UWM Olsztyn

Fart Kielce - Jastrzębski Węgiel

PGE SKRA Bełchatów - Delecta Bydgoszcz

ZAKSA Kędzierzyn - Koźle - AZS Politechnika Warszawska

Asseco Resovia Rzeszów - Tytan AZS Częstochowa

04.11.2011

Tytan AZS Częstochowa - Lotos Trefl Gdańsk

AZS Politechnika Warszawska - Asseco Resovia Rzeszów

Delecta Bydgoszcz - ZAKSA Kędzierzyn - Koźle

Jastrzębski Węgiel - PGE SKRA Bełchatów

Indykpol AZS UWM Olsztyn - Fart Kielce

10.12.2011

Lotos Trefl Gdańsk - Fart Kielce

PGE SKRA Bełchatów - Indykpol AZS UWM Olsztyn

ZAKSA Kędzierzyn - Koźle - Jastrzębski Węgiel

Asseco Resovia Rzeszów - Delecta Bydgoszcz

Tytan AZS Częstochowa - AZS Politechnika Warszawska

17.12.2011

AZS Politechnika Warszawska - Lotos Trefl Gdańsk

Delecta Bydgoszcz - Tytan AZS Częstochowa

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów

Indykpol AZS UWM Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn - Koźle

Fart Kielce - PGE SKRA Bełchatów

29.12.2011

PGE SKRA Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk

ZAKSA Kędzierzyn - Koźle - Fart Kielce

Indykpol AZS UWM Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów

Jastrzębski Węgiel - Tytan AZS Częstochowa

Delecta Bydgoszcz - AZS Politechnika Warszawska

14.01.2012

Delecta Bydgoszcz - Lotos Trefl Gdańsk

AZS Politechnika Warszawska - Jastrzębski Węgiel

Tytan AZS Częstochowa - Indykpol AZS UWM Olsztyn

Asseco Resovia Rzeszów - Fart Kielce

ZAKSA Kędzierzyn - Koźle - PGE SKRA Bełchatów

28.01.2012

Lotos Trefl Gdańsk - ZAKSA Kędzierzyn - Koźle

PGE SKRA Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów

Fart Kielce - Tytan AZS Częstochowa

Indykpol AZS UWM Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska

Jastrzębski Węgiel - Delecta Bydgoszcz

04.02.2012

Jastrzębski Węgiel - Lotos Trefl Gdańsk

Delecta Bydgoszcz - AZS UWM Olsztyn

AZS Politechnika Warszawska - Fart Kielce

Tytan AZS Częstochowa - PGE SKRA Bełchatów

Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn - Koźle

11.02.2012

Lotos Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów

ZAKSA Kędzierzyn - Koźle - Tytan AZS Częstochowa

PGE SKRA Bełchatów - AZS Politechnika Warszawska

Fart Kielce - Delecta Bydgoszcz

Indykpol AZS UWM Olsztyn - Jastrzębski Węgiel

15.02.2012

AZS UWM Olsztyn - Lotos Trefl Gdańsk

Jastrzębski Węgiel - Fart Kielce

Delecta Bydgoszcz - PGE SKRA Bełchatów

AZS Politechnika Warszawska - ZAKSA Kędzierzyn - Koźle

Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów

18.02.2012

Lotos Trefl Gdańsk - Tytan AZS Częstochowa

Asseco Resovia - AZS Politechnika Warszawska

ZAKSA Kędzierzyn - Koźle - Delecta Bydgoszcz

PGE SKRA Bełchatów - Jastrzębski Węgiel

Fart Kielce - AZS UWM Olsztyn

25.02.2012

Fart Kielce - Lotos Trefl Gdańsk

AZS UWM Olsztyn - PGE SKRA Bełchatów

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn - Koźle

Delecta Bydgoszcz - Asseco Resovia

AZS Politechnika Warszawska - Tytan AZS Częstochowa

03.03.2012

Lotos Trefl Gdańsk - AZS Politechnika Warszawska

Tytan AZS Częstochowa - Delecta Bydgoszcz

Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel

ZAKSA Kędzierzyn - Koźle - Indykpol AZS UWM Olsztyn

PGE SKRA Bełchatów - Fart Kielce



Więcej o:

PlusLiga 2019/20

lp. Drużyna Pkt Sety Zw. Por.
1 VERVA Warszawa 59 65:21 21 2
2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 58 64:22 19 4
3 Jastrzębski Węgiel 48 53:31 17 6
4 PGE Skra Bełchatów 48 55:30 16 7
5 Trefl Gdańsk 35 46:41 11 11
6 GKS Katowice 32 47:53 10 13
7 Cerrad Czarni Radom 31 41:42 10 11
8 MKS Ślepsk Suwałki 28 38:49 10 12
9 Indykpol AZS Olsztyn 26 39:45 9 12
10 Aluron Virtu CMC Zawiercie 26 34:48 9 13
11 MKS Będzin 24 36:50 9 13
12 Cuprum Lubin 23 33:53 8 15
13 Asseco Resovia 21 32:57 6 17
14 BKS Visła Bydgoszcz 12 26:67 2 21

  • Półfinały
  • Ćwierćfinały