Porażka Polaka na inaugurację challengera BNP Paribas Polish Open w Sopocie

W meczu inaugurującym rozgrywki singlowe podczas największego polskiego turnieju tenisowego. rozstawiony z numerem 7. Włoch Simone Bolelli pewnie pokonał Macieja Smołę 6:1, 6:1.
Osiemnastolatek z Poznania (1195 miejsce w rankingu ATP) był równorzędnym rywalem dla Bolelliego tylko na początku meczu. Atomowe serwisy zawodnika AZS Poznań, nierzadko przekraczające prędkość 200km/h, napędziły Włochowi strachu jednak tylko przez chwilę. Po tym jak Smoła się wyszumiał, Bolelli przystąpił do stopniowego rozbrajania przeciwnika. O ile przy stanie 1:5 Smoła podjął jeszcze walkę i kilkakrotnie doprowadził do równowagi, to w drugim secie na sopockim korcie centralnym niepodzielnie panował już Bolelli. Wydawało się, że doświadczony Włoch (w 2009 roku zajmował 36. miejsce w rankingu ATP) stoi tylko w miejscu i precyzyjnymi uderzeniami miota Smołą po korcie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bolelliego 6:1, 6:1, a spotkanie trwało niewiele ponad godzinę.

W innym zakończonym już meczu I rundy na korcie nr 1 Francuz Florent Serra pokonał Czecha Ivo Minara 6:2, 6:3.

Dziś na kort wyjdą kolejni Polacy m.in. Jerzy Janowicz (zagra z Marcinem Gawronem) oraz Michał Przysiężny (z Włochem Flavio Cipollą).

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


ZACIEKAWIŁ CIĘ SIĘ TEN NEWS? KLIKNIJ "LUBIĘ TO" PONIŻEJ I SPRAW, ŻEBY ZAPOZNALI SIĘ Z NIM RÓWNIEŻ TWOI ZNAJOMI!