Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski rozstawieni z "1" na turniej ATP w Hamburgu

Najlepsi polscy debliści idą za ciosem. Po sobotnim triumfie na BNP Paribas Polish Open w Sopocie, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski już w poniedziałek przystąpią do turnieju ATP w Hamburgu. Polacy liczą na kolejny triumf. Podobnie jak organizatorzy, którzy rozstawili ich z "jedynką".
Turniej ATP World Tour 500 w Hamburgu rozpocznie się w poniedziałek i będzie rozegrany, podobnie jak sopocki BNP Paribas Polish Open, na kortach ziemnych. Pula nagród w niemieckim turnieju wynosi 1 milion euro.

Fyrstenberg z Matkowskim wystąpią na nim nie po raz pierwszy. W poprzednich dwóch edycjach hamburskiego turnieju nasza eksportowa para deblistów również rozstawiana była na nim z numerem pierwszym, jednak oba starty Polacy kończyli już po I rundzie. Ogółem w niemieckim turnieju nigdy nie przebili się wyżej, niż do ćwierćfinałów. Teraz liczą, że karta się odwróci. Zwłaszcza, że będą mieć w pamięci świeżo zakończony sopocki turniej, w którym odnieśli zdecydowane zwycięstwo.

Rywalami "Frytki" i "Matki" w I rundzie będą Ukrainiec Serhij Stachowskij oraz Czech Radek Stepanek. Jeśli Polacy przejdą dalej, to trafią na zwycięzców meczu Carlos Berlocq (Argentyna) / Fabio Fognini (Włochy) - Daniele Bracciali (Włochy) / Dick Norman (Belgia).

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Więcej o: