ATP Tour w Sopocie już za rok?

Zakończony w niedzielę turniej tenisowy w Sopocie wypadł tak dobrze, że sponsorzy i władze miasta już zaraz po finale zdecydowali - za rok chcemy wrócić do kalendarza ATP Tour!
Tenis wrócił do Sopotu po czterech latach, ale turniej BNP Paribas Polish Open był już tylko challengerem (choć i tak największym w Polsce, z pulą nagród 106,5 tys. euro), a nie ATP Tour. Poziom turnieju nie zachwycił, ale od pierwszego dnia wszyscy zachwycali się organizacją. - Tylko na korcie widać, że to challenger. Reszta jest na poziomie ATP Tour - mówiono w kuluarach.

Wśród gości pojawili się m.in. Marcin Gortat, Wojciech Fibak, Piotr i Anna Wozniacki - rodzice Caroline, tenisistki nr 1 na świecie, Ryszard Kalisz, Ryszard Krauze (jeden ze sponsorów turnieju), Zygmunt Solorz-Żak czy Andrzej Niemczyk. Dla kibiców wstęp był wolny, więc niemal każdego dnia frekwencja dopisywała. - Nawet jak w Warszawie grała Maria Szarapowa, to na trybunach było dużo mniej osób, niż teraz na turnieju w Sopocie - cieszył się Victor Archutowski, dyrektor BNP Paribas Polish Open.

- Wznowiony turniej tak się spodobał, że już za rok, czyli szybciej niż początkowo zakładaliśmy, powalczymy o powrót do kalendarza ATP Tour. Mamy już deklarację sponsorów, również miasto Sopot da za rok nie 200, a 400 tys. zł - deklaruje prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Żeby myśleć o powrocie do ATP Tour, czyli do tenisowej elity, trzeba przygotować pulę nagród w wysokości ok. 450 tys. euro. A do tego znaleźć i dostać wolne miejsce w kalendarzu turniejów.

- Już teraz jest kilka terminów, w które można by było wskoczyć, ale nie są one zbyt atrakcyjne. Np. wypadają przed turniejem Wielkiego Szlema, kiedy ciężko by było, aby przyjechał do nas ktoś znany - wyjaśnia Archutowski.

Challenger w Sopocie wygrał Francuz Eric Prodon (103. miejsce w rankingu ATP, ale po sukcesie w Sopocie wskoczy do pierwszej setki), który w finale pokonał Serba Nikolę Ciricia. Turniej debla łatwo wygrali Polacy Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

PODOBA CI SIĘ TEN NEWS? KLIKNIJ "LUBIĘ TO" PONIŻEJ I SPRAW, ŻEBY SPODOBAŁ SIĘ TEŻ TWOIM ZNAJOMYM!