Londyn 2012. Lekkoatletka Karolina Tymińska do igrzysk olimpijskich przygotowywała się w... basenie

Wieloboistka SKLA Sopot Karolina Tymińska w ostatni weekend wywalczyła minimum na igrzyska olimpijskiew Londynie mimo, że przez dwa miesiące zmagała się z kontuzją.
- Okazało się, że to stan przed złamaniem zmęczeniowym kości piszczelowej w prawej nodze. Poważna sprawa - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Tymińska. - Leczenie rozpoczęło się błyskawicznie, były ultradźwięki, lasery i pola magnetyczne. Cały czas przechodzę rehabilitację bo noga raz boli, raz nie. Ale najważniejsze, że mogę już trenować - dodaje zawodniczka.

Tymińska wznowiła treningi dopiero w czerwcu, po ośmiu tygodniach przerwy. W tym czasie nie mogła nawet truchtać. Co zrobiła w tej sytuacji? Jak czytamy w "Przeglądzie Sportowym" pomoc znalazła w internecie.

- Trener powiedział, że mam pływać, ale ja chciałam czegoś więcej, żeby szybciej wrócić do formy - mówi Tymińska. - Znalazłam aqua running. W youtube obejrzałam jak trenowali zawodnicy, którzy mieli podobne kontuzje. I zaczęłam ćwiczyć, sześć razy w tygodniu byłam na basenie plus zajęcia w siłowni na górne partie ciała - mówi "Przeglądowi Sportowemu" Tymińska.

Zobacz jak wygląda aqua runningTakie nietypowe przygotowania wystarczyły aby uzyskać minimum na igrzyska, ale czy da również możliwość walki o medale? Zawodniczka SKLA Sopot w czterech ostatnich wielkich imprezach - halowe mistrzostwa Europy 2011, mistrzostwa świata 2011 i halowe mistrzostwa świata 2012 - zajmowała 4. miejsca. W Londynie o medal będzie piekielnie ciężko. W tym roku już cztery zawodniczki osiągnęły lepszy rezultat niż rekord życiowy Tymińskiej (6544 pkt). Są to Brytyjka Jessica Ennis (6906 pkt), Rosjanki Tatiana Czernowa (6774 pkt) i Kristina Sawicka (6681 pkt) oraz Kanadyjka Jessica Zelinka (6599 pkt). Kolejne dwie przekroczyły 6500 pkt. A pewnie na wynik w tych okolicach stać w tej chwili zawodniczkę SKLA.

- Najważniejsze, że jadę do Londynu - podkreśla Tymińska. - Ostatnie starty pokazały, że jestem na dobrej drodze. Wzrosło we mnie poczucie wartości. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

Tymińska ma szanse na medal w Londynie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka