Londyn 2012. Anna Rogowska wystartuje w Monte Carlo

Tyczkarka SKLA Sopot Anna Rogowska wystartuje w piątek w mityngu Diamentowej Ligi w Monaco. Będzie to jej ostatni występ przed igrzyskami olimpijskimi w Londynie.
Ostatni, a równocześnie dopiero drugi w sezonie letnim. Mistrzyni świata z 2009 roku przez długie tygodnie zmagała się bowiem z kontuzją nogi: najpierw ścięgna Achillesa, a potem stawu skokowego. W związku z tym sopocianka po raz pierwszy na starcie pojawiła się dopiero 10 lipca na mityngu w Sotteville. Osiągnęła tam niezły wynik 4,70 m i tym samym wypełniła minimum na igrzyska olimpijskie. W ostatni wtorek miała wystąpić na mityngu w Lucernie, ale w ostatniej chwili zrezygnowała. W tej chwili najważniejszy jest bowiem dla niej trening. Na mityngu w Sotteville Rogowska skakała jeszcze z rozbiegu 14-krokowego, podczas gdy na igrzyskach będzie to rozbieg na 16 kroków. Próba generalna odbędzie się właśnie w Monaco, choć sama zawodniczka traktuje ten występ nieco inaczej.

- To będzie kolejny element przygotowań do Londyn, forma treningu - mówi zawodniczka. - Nie nastawiam się na żaden konkretny wynik, po prostu chcę zobaczyć jak wyjdzie mi skakanie na 16 kroków. To wszystko musi się jeszcze uregulować, na szczęście do startu w Londynie jest jeszcze trochę czasu [tyczkarki pojawią się na starcie eliminacji 4 sierpnia, finał odbędzie się 6 sierpnia] - podkreśla Rogowska. Jej noga wciąż nie jest w pełni sprawna i tak zostanie pewnie aż do igrzysk, jednak zawodniczka nie ma zamiaru się użalać. - W tej chwili to już nie ma większego znaczenia. Wiadomo, że w Londynie wystartuję i będę walczyć o jak najlepszy wynik, bez względu na to czy noga będzie pobolewać czy nie - kwituje rekordzistka Polski.

W Monaco na starcie pojawią się niemal wszystkie najlepsze zawodniczki poza prowadzącą na tegorocznych listach światowych Amerykanką Jennifer Suhr (4,83 m) oraz trzecią Australijką Alaną Boyd (4,76 m). Stawią się za to wszystkie pozostałe, które w tym sezonie osiągnęły granicę 4,70 m: Brazylijka Fabiana Murer (4,77 m), Niemka Silke Spiegelburg (4,76 m), Rosjanka Jelena Isinbajewa (4,75 m), Czeszka Jirina Ptacnikova (4,72 m), Brytyjka Holly Bleasdale (4,71 m) oraz Kubanka Yarisley Silva (4,70 m). Będzie również druga z Polek Monika Pyrek (4,50 m).

Konkurs tyczkarek rozpocznie się o godz. 19.55, transmisja telewizyjna w Polsat Sport Extra od godz. 20.

Czy Anna Rogowska zdąży z formą na igrzyska? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka