Londyn 2012. Anna Rogowska totalnie zawaliła próbę generalną przed igrzyskami

Anna Rogowska nie zaliczyła żadnej wysokości podczas Diamentowej Ligi w Monako! Trzy razy strąciła poprzeczkę na wysokości 4,45 m i oblała próbę generalną przed igrzyskami w Londynie.
Dla tyczkarki SKLA Sopot był to ostatni występ przed igrzyskami, a zarazem dopiero drugi w sezonie letnim. Rogowska długo zmagała się bowiem z kontuzjami - ścięgna Achillesa i kostki.

Na jedynych zawodach letnich - na mityngu w Sotteville, osiągnęła niezły wynik 4,70 m i wypełniła wtedy minimum na igrzyska. Ale wtedy skakała jeszcze z rozbiegu 14-krokowego, podczas gdy na igrzyskach będzie to rozbieg na 16 kroków. Próba generalna wypadła więc w piątek w Monaco. I wypadła fatalnie.

Rogowska rozpoczęła konkurs od wysokości 4,45 m i... nie niej konkurs skończyła. Niespodziewanie trzy razy strąciła poprzeczkę i nie zaliczyła żadnej wysokości!

Tyczkarka SKLA już przed zawodami zapowiadała, że start w Monaco traktuje jedynie jako element treningu przed Londynem.

- To będzie tylko kolejny element przygotowań do igrzysk, forma treningu - mówiła zawodniczka. - Nie nastawiam się na żaden konkretny wynik, po prostu chcę zobaczyć, jak wyjdzie mi skakanie na 16 kroków.

Zdecydowanie jej nie wyszło, ale do Londynu jest jeszcze trochę czasu. - To wszystko musi się jeszcze uregulować - mówi Rogowska. Na igrzyskach tyczkarki pojawią się na starcie eliminacji 4 sierpnia, finał odbędzie się 6 sierpnia.

Druga z Polek Monika Pyrek w Monaco za drugim razem zaliczyła 4,35 m, ale potem trzy razy strąciła poprzeczkę na 4,54.

Konkurs wygrała Niemka Silke Spiegelburg, która jako jedyna z 12 zawodniczek uporała się z poprzeczką na 4,70 m. A później wynikiem 4,82 poprawiła o dwa centymetry rekord kraju i znalazła się na szczycie tegorocznej światowej listy.

Od wysokości 4,70 m konkurs rozpoczynała rekordzistka świata Rosjanka Jelena Isinbajewa. Jej się również nie powiodło. Wszystkie trzy podejścia miała nieudane i tak jak Rogowska nie została sklasyfikowana.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka