Londyn 2012. Karolina Chlewińska: Forma musi być! I to już teraz

Karolina Chlewińska jest jedyną zawodniczką Sietom AZS AWFiS Gdańsk, która będzie reprezentować Gdańsk w rywalizacji florecistek. Chlewińska wystąpi w turnieju drużynowym.
Dla Chlewińskiej start w Londynie będzie jej drugim występem w igrzyskach. Cztery lata temu w Pekinie Polki zawiodły, zajmując dopiero siódme miejsce. W Londynie również nie są uważane za faworytki, tym bardziej, że już w pierwszej rundzie ich przeciwniczkami będzie silna reprezentacja Francji. - Chcę wspólnie z koleżankami walczyć jak najlepiej w każdym meczu. Wiadomo - to są igrzyska olimpijskie i każdy sportowiec marzy, aby wrócić z tej imprezy z medalem. Konkurencja będzie bardzo mocna, ale jedziemy tam walczyć. Nie zakładamy sobie jakiegoś planu minimum - mówi Chlewińska w rozmowie z portalem trojmiasto.pl.

Ostatnie dni podopieczne Longina Szmita spędzają w ośrodku w Cetniewie, gdzie przygotowują się do turnieju olimpijskiego. - Nie ma tu mowy o jakichś ostrych treningach, poszukiwaniu formy. Forma już musi być, pracowaliśmy nad nią, teraz mamy tylko lekkiej treningi, aby organizm nie odzwyczaił się od wysiłku sportowego. Wiadomo, że jeśli teraz miałybyśmy dwa, trzy dni kompletnej przerwy, lenistwa, to później ciężko byłoby się pozbierać i dobrze wystartować - zaznacza gdańska florecistka. - 24 lipca jedziemy do Warszawy na złożenie przysięgi olimpijskiej, a 25 lipca wyruszamy do Londynu - dodaje Chlewińska.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka